Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sto najbohatších kontroluje majetok za šesťdesiat miliárd

19.11.2019, 08:00 | TREND.sk

Sto najbohatších Čechov a Slovákov vlastní celkovo majetok vo výške 60,5 miliardy eur. Spočítal to týždenník Trend v spolupráci s českým denníkom E15. Majetok v rovnakej hodnote vlastní Amancio Ortega, šiesty najbohatší človek planéty podľa agentúry Bloomberg. Kontroluje hlavne španielsky odevný reťazec Inditex. V dvadsiatke najbohatších sa umiestnilo aj osem Slovákov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

TOP 100

Neochvejnou jednotkou medzi slovenskými a českými miliardármi zostáva Petr Kellner, líder skupiny PPF. Kellnerovo imanie dosahuje 11,2 miliardy eur. Jeho majetok sa navyše čoskoro môže výrazne zvýšiť, ak mu vyjde emisia akcií skupiny Home Credit na hongkonskej burze. Na druhom mieste v rebríčku najbohatších, je Slovák Patrik Tkáč, ktorý je najznámejší z pôsobenia v J&T Private Equity Group s majetkom 3,2 miliardy eur, tretím v poradí je významný investor v energetike Daniel Křetínský s majetkem 3,06 miliardy.

Neprehliadnite

Nie všetkým miliardárom sa však darí rovnako a niektorým sa hodnota majetku znížila. Jasným príkladom je český premiér slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorého majetok sa prepadol z vlaňajších 3,6 miliardy na 2,9 miliardy eur. Z druhej priečky, tak klesol na štvrtú. Výrazne totiž klesli zisky v skupine Agrofert a zároveň sa zvýšilo zadĺženie tohto potravinársko-poľnohospodársko-chemického koncernu.

Rebríček 100 najbohatších Slovákov a Čechov aj s ich profilmi a zdrojmi majetku nájdete v špeciálnom titule týždenníka TREND s názvom TREND PRIME venovanom elite česko-slovenského biznisu. Na stánkoch v predaji od 18. novembra.

„Potešujúcou správou je, že pozíciu v rebríčku biznisových elít strácajú ľudia

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy TOP 100