Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strache podal trestné oznámenie na právnika, detektíva a ženu z videa

24.05.2019, 19:40 | TASR

Bývalý šéf Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) a vicekancelár Heinz-Christian Strache podal trestné oznámenie na viedenského právnika, rakúskeho detektíva a ženu, vydávajúcu sa za príbuznú ruského oligarchu na videu, ktoré minulý týždeň vyvolalo v krajine korupčný škandál a vládnu krízu.

  • Tlačiť
  • 2

Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie advokáta Johanna Pauera. Stracheho stretnutie s domnelou príbuznou ruského oligarchu na ostrove Ibiza v roku 2017 údajne sprostredkoval istý právnik z Viedne. Nemenovaný rakúsky detektív sa pritom vydával za spolupracovníka uvedenej ženy, ktorá zrejme pochádza z Lotyšska.

Neprehliadnite

Na všetkých troch zainteresovaných podal H. Strache trestné oznámenie. Podľa bývalého vicekancelára sa mali tieto osoby dopustiť podvodu, falšovania dokumentov, ako aj zneužitia údajov a zvukových a odpočúvacích zariadení.

Do škandálu, ktorý viedol k Stracheho odstúpeniu z oboch funkcií a následnému rozpadu koalície FPÖ a Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), sú podľa H. Stracheho zapletené ešte ďalšie osoby.

Na videonahrávke tajne zhotovenej v roku 2017 na ostrove Ibiza, ktorú zverejnili nemecké médiá minulý týždeň v piatok, H. Strache diskutuje o možných nelegálnych daroch pre FPÖ a údajnej príbuznej istého ruského oligarchu výhľadovo sľubuje verejné zákazky, ak jeho strane pomôže k úspechu vo voľbách.

H. Strache v piatkovom vyhlásení prostredníctvom videozáznamu povedal, že išlo len o „brainstorming“ a nie o konkrétne plány, čo podľa jeho slov nie je trestuhodné ani nelegálne.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Heinz-Christian Strache, korupcia, kríza, Rakúsko