Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska sa pridal k dohode. Opozičné strany chcú ukázať, že vedia spolu komunikovať

11.11.2019, 11:00 | TASR

Neparlamentná strana Za ľudí sa v pondelok pridala k dohode o neútočení, ktorú v lete podpísali mimoparlamentné hnutie KDH a koalícia Progresívne Slovensko (PS)-Spolu. Ako uviedol predseda strany Za ľudí Andrej Kiska, do dohody sa doplnila klauzula o tom, že sa vylučuje akákoľvek povolebná spolupráca so Smerom-SD, SNS a extrémistami.

  • Tlačiť
  • 10

Líder koalície PS-Spolu Michal Truban skonštatoval, že v spoločnosti cítiť skepsu a možno aj beznádej z toho, že opozícia nevie komunikovať a vyzerá, že sa háda. Touto dohodou chcú preto tieto strany ukázať, že vedia spolu komunikovať. M. Truban verí, že táto spolupráca bude fungovať.

Neprehliadnite

M. Truban tiež dodal, že s predsedom strany SaS Richardom Sulíkom sa chcú stretnúť mimo kamier. „Porozprávame sa, ako vidíme naše ďalšie kroky,“ uviedol. SaS už avizovala, že má záujem sa k dohode pridať.

Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska je podľa vlastných slov presvedčený, že na Slovensku dôjde k zmene, že sa krajina vráti späť občanom. „Voliči ale musia vidieť signály. Signály, že sú tu pripravené strany zostaviť silnú a spoľahlivú vládu,“ skonštatoval s tým, že strany spojené v dohode dokážu takúto vládu zostaviť.

Predseda KDH Alojz Hlina podpis dohody hodnotí ako dobrú vec. Bol to podľa neho zárodok jadra zmeny. A. Kiska už skôr avizoval, že okrem pripojenia sa k paktu o neútočení navrhuje doplniť odmietnutie spolupráce so Smerom-SD, SNS, kotlebovcami a Štefanom Harabinom.

Dohoda o neútočení obsahuje dva konkrétne záväzky. Strany sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Andrej Kiska, PS/Spolu, Za ľudí