Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska sa pridal k dohode. Opozičné strany chcú ukázať, že vedia spolu komunikovať

11.11.2019 | TASR

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

11.11.2019 | Európan

Voľby vyhrá Smer.
Fico však vládu zostavovať nebude.
Vládu bude zostavovať Kiska.
Dzúrindov nástupca.
Vláda na jedno použitie.
Bude veselo v tom kráľovstve našom.

Čo bude s Matovičom?

Čo bude so Sulíkom?

LexLexLexLexLexLexLexLexLex?

11.11.2019 | Ivan475

neviem či je prezidentka tak blbá a znižovala si popularitu, aby porušovala tradíciu, že najsilnejšia strana volieb ako prvá zostavuje vládu.. iba ak birmovník pohorí a nebude to vedieť z dákeho záhadného dôvodu dať dokopy s voccom a kapitánom..

11.11.2019 | enko

na zaklade doterajsich vyjadreni, ak po volbach bude zvolenych 9 stran do parlamentu, tak nikto s nikym nezvlozi vladu a budu dalsie volby, co je tiez moznost a cim skor by boli druhe, tretie alebo piate volby, tym lepsie, lenze oni sa podla mna nejako dohodnu, tak ako si kupili Bugarov harakter rozhoduje, tak si kupia aj "volim srdcom" pripadne niekoho ineho kto to odovodni tym, ze "berieme zodpovednost a budeme dozerat na preslapy partnerov v koalicii" ...

11.11.2019 | Don Quijote

Ide síce o tradíciu, že 1. je poverený zostavovaním vlády víťaz volieb, ale nie vždy tak bolo. V roku 1998 Migaš, ako predseda parlamentu, ktorý bol v tom čase aj jediným ústavným činiteľom a majúc tak niektoré prezidentské právomoci, poveril zostavením novej vlády rovno Dzurindu.

11.11.2019 | al0

preco by si mala znizovat popularitu? Ak sucasna opozicia zostavi vladu, tak je jasne ze ludia nechcu aby nam tu vladol Smer s fasistami.

A harabinovci/fasisti prezidentku uz dnes neznasaju, podobne ako zaryte Ficoovce ktore timto Kocnerovcom a Basternakovcom stale davaju 20%. O kapitanovi ani nehovorim.

11.11.2019 | Ivan475

neznášajú, lebo ich magoria ich národní záchrancovia.. ak by im dala ešte takýto dôvod, to by z nich ešte spravila väčších martýrov než sa tvária teraz, potom začne 30% popletených voličov vyplakávať ako slniečkari na silu pretláčajú svoje..
síce hrozí vláda mafie a fašistov, ale hold keď si to slovač percentuálne odhlasuje mne je jedno, keď sa hráme na demokraciu, tak treba rátať, že blbosť proste preváži a prispôsobiť sa..

11.11.2019 | al0

opakujem - prezidentkina popularita vobec nezavisi od nazorov harabinovcov, fasistov a smerakov - ti maju uz davno vyhraneny nazor, takze ich priazen stratit nemoze

11.11.2019 | Julo 2018

K tomu len jedno : supi sa zlietajú keď zacítia zdochlinu. Aj títo sa teraz pospájajú aj s diablom, len aby sa dostali k moci , potom sa budú navzájom vydierať tak ako to neraz robil Béla v tejto koalícii. Systém by sa mal zmeniť na dvojkolový. Do druhého kola by postúpili dve strany s najvyšším počtom hlasov a potom by " víťaz " skladal " vládu a druhý by boli v opozícii. Parlament by sa zmenšil na 49 poslancov ( 25 a 24 ). Štátu by sa ušetrilo veľa peňazí na darmožráčov. V prípade že poslanec by odišiel zo strany, tak automaticky by stratil mandát ( žiaden nezaradený ). Všetky hlasovania by museli byť verejné a zverejnené napríklad na stránke TASR ( kto chce by sa pozrel ).

11.11.2019 | mam_rad_jablka

Ale veď teraz v podstate vládla niekoľko rokov koalícia, ktorej mohol každý jej zákon prejsť - a nič... žiadne reformy, školstvo upadá a zdravotníctvo kolapsuje. Koľko nemocníc postavilo sa za 12 rokov? Kde dokončená diaľnica?

Ešte horšie by to mohlo byť podľa mňa, lebo by sa nemuseli snaži. Automaticky by dostali veľa kresiel. Lepšie je mať viac strán. A parlament so 49 poslancami, som za.

Najlepšie by bolo zmeniť ten náš jeden volebný okrsok. Aby každý kraj, okrsok mal svojho zástupcu v parlamente.

11.11.2019 | al0

...a zakomplexovani Slovenski sedlaci by za premiera zvolili Harabina/Kotlebu... dakujem, neprosim, jeden volebny okrsok ma aku-taku sancu, ze aspon raz za cas tu mame normalnejsich politikov