Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strauss-Kahn sa vracia do sveta peňazí

15.07.2013, 17:15 | Juraj Mašláni | © 2013 News and Media Holding

Bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu zvolili do dozornej rady ruskej banky

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Rusko

Akcionári Ruskej banky pre regionálny rozvoj, ktorá patrí ropnému kolosu Rosnefť, zvolili za člena dozornej rady bývalého výkonného riaditeľa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqua Straussa-Kahna.

Šesťdesiatštyriročný francúzsky politik a bankár rezignoval po štyroch rokoch na svoju funkciu vo svetovej finančnej inštitúcii v máji 2011 po tom, ako prepukol škandál, keď ho chyžná v washingtonskom  newyorskom hoteli obvinila zo sexuálneho napadnutia.

Americká prokuratúra ho po niekoľkých mesiacoch prestala stíhať. Sám zorganizovanie tohto škandálu pripisuje ľuďom okolo bývalého prezidenta Nicolasa Sarkozyho, ktorý mu takto údajne chceli zabrániť kandidovať na úrad francúzskeho prezidenta za Socialistickú stranu.

Po nútenom odchode z Washingtonu sa zaoberal prednášaním, písaním a poradenstvom. Jeho nomináciu do dozornej rady ruskej banky spájajú moskovskí analytici a bankári so zámerom šéfa Rosnefti Igora Sečina premeniť peňažný ústav na silnú medzinárodnú komerčnú banku.

V tom by jej mohol D. Strauss Kahn so svojimi bohatými medzinárodnými kontaktmi a skúsenosťami zo sveta financií a bánk výrazne pomôcť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rusko

Diskusia (0 reakcií)