Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Súd zamietol žalobu Penty proti štátu

19.07.2019 | Mária Hunková

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

19.07.2019 | shaggy

Štát zamietol žalobu voči štátu. Prekvapujúce.

19.07.2019 | Marek1111

A tak to má byť. Štát to sme my, všetci obyvatelia nášho krásneho Slovenska. A sudcovia sú tu na to, aby nás chránili pred takýmito darmožravými parazitickými podnikateľmi z košiara Penta, J&T, Eset...

19.07.2019 | shaggy

Povedal parazitický zamestnanec/podnikateľ Marek1111.
A neurážaj ma láskavo. Štát si možno ty, ale ja nie.

19.07.2019 | Marek1111

No tak teda čo som? Zamestnanec alebo podnikateľ? Shaggy, ty sa tu darmo tváriš ako dospelý človek. Stačí sa pozrieť na tvoje príspevky a hneď viem, že nemáš viac ako 16 rokov. Si ešte dieťa, ja do teba útočiť nebudem. Ale fakt nechápem, prečo nejdeš diskutovať na Ohník, alebo Zorničku, ale diskutuješ tu s nami 50nikmi? Vráť sa tam kam patríš a nezavadzaj tu....

19.07.2019 | mba

Pijavice.

Su taki ziskovi v ramci Dovery, ze si netrpezlivo cez uver museli vybrat viac ako mali na ucte - zisk na dlhe roky dopredu. Prinos sukromneho investora - vysavat zdroje SK chudokrvneho zdravotnictva - ako hrom. Pani Dzurinda, Miklos, Zajac dakujeme za deformu. Mame tu naozaj svajciarske nemocnice s plesnivymi stenami.

19.07.2019 | martin33

Problem nie je privatizacia, skutocne trhove prostredie by situaciu v zdravotnictve zlepsilo. Problem je, ze zdravotne poistenie funguje na principe dane a pristup k prijmom z neho ma len par "vyvolenych". Vo Svajciarsku je to inak:
"Poisťovní je niekoľko stovák, a človek platí poistku priamo poisťovniam a nie štátu. Zmluvná sloboda tak ostáva zachovaná napriek povinnosti poistiť sa.
.....
Najdôležitejšie je, že človek neplatí zdravotnú daň, ktorá sa odvíja od príjmu. Platí si poistné do poisťovne, ktorá je súkromná, oddelená od štátu a sám poistenec sa rozhodne, komu bude platiť. Poistné sa odvíja len od poistených úkonov a je jednotné pre všetkých poistencov nezávisle na ich príjme. Človek sám rozhodne, čo všetko si pripoistí."
https://blog.etrend...

19.07.2019 | Julo 2018

Práve to je problém . Ak sa stane napríklad úraz a nejaký zákrok poistenie nepokrýva tak máš smolu. Ja som tam mal šťastie že sa im " uľútostilo " slováka a odpustili všetky poplatky za zákroky a pobyt v nemocnici vo výške cca 75 000SFr. Vypočítali že z príjmu ( PN ) by som to mohol splácať po 2,5 SFr. Lenže švajčiarovi by to nespravili.
Chyba systému na Slovensku je v tom, že zdr. poisťovne majú veľmi vysoké prevádzkové náklady ( pozri budovy, autá .... ) ako aj náklady na mzdy ( hlavne vedenia ).

19.07.2019 | salamoon

keby mi bol v 89 niekto povedal, ze coskoro nase odvody pojdu na zbytocne budovy, marketing, vselijakych relationship a inych manazerov, tak ho poslem na psychiatriu..

19.07.2019 | Marek1111

Salmoon, v 89' žiadne odvody neexistovali. Platil si len daň zo mzdy. Celé zdravotníctvo riadilo Ministerstvo zdravotníctva ČSSR, ktoré čítalo spolu asi tisíc ľudí. Dnes je zamestnancov poisťovní spolu asi 15 tisíc. A to vtedy ešte nepoznali žiaden excel...

19.07.2019 | mba

V zdravotnictve nemozu fungovat trhovr principy. Inak je to obycajna trhova genocida. Si zdravy a bohaty super, si bohaty a chory prichystaj sa na chudobu a dobu ked sa stanes nepoistitelny, a ked si chory a chudobny chod si rovno hodit slucku. Lebo aj tak dostanes len urgentnu min starostlivost a potom sup chor, na ulicu. A tam mozes aj zomriet. Potom co Ti kapitalisticke poistovne zoberu vsetko, mozes sa zadlzit a ked peniaze dojdu, mozes ist umriet na ulicu... Dakujem, neprosim. O USA systeme existuje x dokumentov. Myslim, ze po ivh videni by mnohi zmenili nazor...

20.07.2019 | martin33

Ja nehovorim o USA systeme, ale o svajciarskom systeme. Nemam pocit, ze by vo Svajciarsku zomierali ludia kvoli nedostupnej zdravotnej starostlivosti. Monopol bez konkurencie, riadeny politikmi, je jednoducho nieco co nemoze z principu efektivne fungovat.