Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sudca sa vzdal funkcie po zverejnení komunikácie s Kočnerom, potvrdil Gál

21.10.2019, 10:30 | TREND.sk

Predseda Okresného súdu Bratislava III. David Lindtner sa po zverejnení komunikácie s Mariánom Kočnerom vzdal svojej funkcie. Rozhovory prebiehali cez mobilnú aplikáciu Threema. Ich obsah sa týkal viacerých závažných káuz. Podľa Denníka N odstúpenie D. Lindtnera potvrdil minister spravodlivosti Gábor Gál.

  • Tlačiť
  • 2

Sudca mal s M. Kočnerom cez Threemu rozoberať napríklad premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej či účinnú ľútosť pre Ladislava Bašternáka.

Neprehliadnite

Štvorica sudcov Okresného súdu Bratislava III. po zverejnení týchto informácií vyzvala D. Lindtnera na odstúpenie. Vo výzve sudcovia zdôrazňujú, že ide o hrubé porušenie etických princípov, ktoré sú kladené na post predsedu súdu a zároveň sú zakotvené v zákone o sudcoch.

Minister spravodlivosti G. Gál má dnes na stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim, aj v kontexte tohto prípadu, predstaviť opatrenia týkajúce sa aktuálnej situácie v súdnictve. Na stretnutie je tiež pozvaná ministerka vnútra Denisa Saková, policajný prezident Milan Lučanský aj zástupcovia Súdnej rady a Generálnej prokuratúry. 

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Gábor Gál, Kočner, ministerstvo spravodlivosti