Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šufliarsky SMS správy s Kočnerom nezverejní, hoci to predtým sľúbil

08.04.2019, 21:06 | TASR

Obvinený podnikateľ Marián Kočner nedal súhlas na zverejnenie SMS komunikácie s bývalým prvým námestníkom generálneho prokuratúra Petrom Šufliarskym. Vo svojom večernom spravodajstve o tom v pondelok informovala televízia Markíza, ktorej to potvrdil obhajca podnikateľa Marek Para.

  • Tlačiť
  • 2

Zverejnenie SMS komunikácie s obvineným podnikateľom, ktorý je momentálne vo väzbe, sľúbil P. Šufliarsky po prevalení prípadu. Všetkých vyše 400 správ, ktoré si vymenili, chcel verejnosti ukázať. Mal tak potvrdiť svoje slová, že s podnikateľom o ničom vážnom nekomunikoval a SMS komunikácia bola len v rámci slušnosti a profesionality.

P. Šufliarsky neskôr prišiel s vyhlásením, že súhlas na zverejnenie komunikácie len on sám dať nemôže. Odvolal sa pri tom na telekomunikačný zákon. Zverejnenie komunikácie by preto musel povoliť aj M. Kočner. Jeho právny zástupca však televízii Markíza potvrdil, že na to súhlas nedal.

Neprehliadnite


„V tomto štádiu to nie je možné, nakoľko sme podali trestné oznámenie pre úniky zo spisu a jedným z týchto únikov má byť aj SMS komunikácia s rôznymi ľuďmi,“ povedal M. Para. Prípadný súhlas by podľa neho mohol zmariť aj vyšetrovanie únikov z vyšetrovacieho spisu.

„Verím, že prebieha vyšetrovanie a tým, že by sme dali súhlas, tak by sme de facto umožnili nekontrolované šírenie a nebolo by možné ustáliť tento, nazvem to, pôvodný zdroj úniku,“ podotkol pre televíziu obhajca.

Sedem z týchto správ zverejnil predseda OĽaNO Igor Matovič.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy generálna prokuratúra, Marian Kočner