Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galko podporuje predvolebnú dohodu SaS s konkurenciou

12.08.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

12.08.2019 | shaggy

Dohodnite sa a prídete aj o ten zvyšok voličov, ktorý nie je silno doľava a ktorý zostal s SaS.
Každopádne, mne je to jedno, ja nevolím.

12.08.2019 | mba

Galko je bud dalsi Prochazka, alebo totalny politicky analfabet. Nechapem, kde berie nesudnu odvahu o predsednicku stolicku v SAS. Vo svojom veku by uz mal mat rozum.

Zufala snaha opozicie za kazdu cenu (aj zufalymi krokmi) nahrava Kotlebovi a im podobnym, s ktorymi nakoniec moze Smer opat vyhrat...

Na Slovenskimu ani realne nikto normalny nechce vladnut. Iba vagabundi.

12.08.2019 | Don Quijote

To sú ľudia toto.

12.08.2019 | Roman Kanala

Ako hovor9 Galko, dohoda je vždy dobrá, ale. To ale je tam preto, že to musí byť dobrá dohoda.

Žiadať písomný záväzok, že sa partner nepôjde prostituovať k Ficovi ako Horogter Béla alebo ten Procházka, to nezamedzí dezercii, lebo ak je niekto darebák, urobí tretiu vetu kedykoľvek. Mafiánska strana "Siamo una famiglia" nemá politický program a môže dezertovať.

Prečo sú dohody dobré? Lebo znižujú transakčné náklady a zvyšujú bezpečnosť. Na Švajčiarsku po švajčiarsky je zvyk, že vládnu všetci spolu. Pravica, ľavica, kto koľko získal hlasov. V Ženeve po sociálistickej žranici v 90-tych rokoch získali všetky vládne kreslá liberáli. Počas jedného volebného obdobia mohli všetko a nezmohli sa na nič. Potom na nich ľudia zanevreli. Tak už nikdy viac nechcú vládnuť sami.

Na Švajčiarsku po švajčiarsky všetci chcú jedno. Prosperitu svojej krajiny. Právny štát, jasné zákony, veľa peňazí pre čo najviac ľudí. Rozdiel je len v tom, že pravica chce, aby peniaze mali najprv podnikatelia a tí zabezpečia plnú zamestnanosť. Ľavica chce silný štát, veľa darmošľapov a všetko prežrať.

Na Zlodejsku po zlodejsky nie je delenie na pracivu a ľavicu, ale na slušných ľudí a na čečvu. Čečva, červená čvarga, chce kradnuť a páchať zločiny beztrestne. Čo je štátotvorný princíp od otca štátu Jeho Blahorodia Mečiara.

Magický vzorec: prečo vo Švajčiarsku nie je koalícia a opozícia, ale vládnu spolu všetci
Počas 60 rokov bol vzorec «2-2-2-1» symbolom politickej stability. Vysvetlenie tejto švajčiarskej zvláštnosti.
27.04.2019
https://blog.etrend...