Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sulíkova SaS žiada uvaliť väzbu na podnikateľa Mariána Kočnera

01.06.2018, 11:42 | SITA

Opozičná strana Sloboda a Solidarita žiada políciu a ďalšie orgány činné v trestnom konaní, aby vzhľadom k množstvu podozrení z majetkovej trestnej činnosti, ako aj z pokusov o zastrašovanie novinárov uvalila na podnikateľa Mariána Kočnera väzbu.

  • Tlačiť
  • 0

Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení strany, posledný v rade incidentov, ktoré má človek s pochybným pozadím Marián Kočner s novinármi, je o zastrašovaní a týka sa tentoraz redaktora denníka Sme, ktorý vypátral prevod pol milióna eur z firmy Technopol na Kočnerov osobný účet.

Neprehliadnite

Toto zastrašovanie sa navyše odohráva po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, čo je ďalšia priťažujúca okolnosť pre človeka z takzvaných mafiánskych zoznamov. Je totiž známe, že Marián Kočner sa vyhrážal aj spomenutému novinárovi, povedal poslanec Jozef Rajtár.

Príliš osobné otázky 

Denník SME informoval, že po tom, čo reportér Adam Valček zaslal Kočnerovi otázky o údajnom prevode pol milióna eur zo spoločnosti Technopol na jeho účet, ten mu zaslal e-mail, v ktorom reportérovi kládol otázky na jeho súkromie a intímny život.

Viaceré z informácií, na ktoré sa pýtal, sú zdravotného a rodinného charakteru, ku ktorým nie je možné sa dostať z otvorených zdrojov,konštatuje denník s tým, že otázky mali podľa podnikateľa byť pre pripravovaný portál o novinároch hlavného prúdu.

Vyhrážal sa Kuciakovi 

O podnikateľovi M. Kočnerovi médiá písali aj v súvislosti s telefonátom so zavraždeným novinárom Jánom Kuciakom. Telefonát, ktorý si Ján Kuciak nahral, sa uskutočnil 5. septembra 2017.

Ján Kuciak so snúbenicou Martinou KušnírovouZdroj: Facebook

Viem, že je za tým aj niečo iné, len vám to neviem dokázať, ale keď vám to budem vedieť dokázať, pán Kuciak, tak vám garantujem, že skončíte písať, pretože vás budem pranierovať, povedal okrem iného podnikateľ Kuciakovi. Novinár následne podal na M. Kočnera trestné oznámenie pre nebezpečné vyhrážanie, kompetentné orgány ho však opakovane odmietli.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Adam Valček, Ján Kuciak, Marian Kočner, SAS

Diskusia (0 reakcií)