Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sulíkovi sa zmenšuje strana. SaS opúšťa približne 30 členov a zrejme pribudnú ďalší

09.10.2019, 09:00 | TASR

Stranu SaS opúšťajú ďalší členovia Demokratického jadra SaS. Zo strany vystupuje podpredseda Ľubomír Galko, poslanci Jozef Rajtár, Miroslav Ivan, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková, Radoslav Pavelka i člen strany Pavol Kubiš. Informujú o tom na sociálnej sieti s tým, že odchádzajúcich je približne 30 a zrejme pribudnú ďalší.

  • Tlačiť
  • 0

„Pociťujem sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú som pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor,“ píše Ľ. Galko.

Neprehliadnite

Či bude pokračovať v politike, sa rozhodne v blízkej budúcnosti, otvorené sú však podľa neho všetky možnosti. Zo strany odchádza aj poslankyňa NR SR a podpredsedníčka strany Jana Kiššová.

Zároveň z postu predsedníčky poslaneckého klubu SaS odstúpila aj poslankyňa Natália Blahová, ktorú zo strany vylúčili na nedávnom kongrese.

Aktualizované o 10:10

„Strana SaS sa totiž zmenila. Stratila morálny kompas. Nedokázali sme tomu zabrániť, pretože ešte neprecitol dostatočný počet členov. Je nám to veľmi ľúto,“ argumentujú predstavitelia Demokratického jadra SaS dôvody odchodu.

Predstavitelia tejto vnútrostraníckej platformy odišli zo strany po viacerých nezhodách a po tom, ako nominačný kongres rozhodol, že nebudú súčasťou kandidačnej listiny do budúcoročných parlamentných volieb.

Kongres schválil návrh kandidátky predsedu strany Richarda Sulíka. Ľudia okolo Ľ. Galka na nej nie sú. Kongres zároveň rozhodol o vylúčení Natálie Blahovej z SaS, pre údajné poškodzovanie dobrého mena strany.

Nominačný kongres zvolal R. Sulík na základe žiadosti štvrtiny členov. Strana sa zišla na mimoriadnom kongrese aj začiatkom septembra, vtedy si členovia SaS predčasne volili predsedu a volebného lídra na ďalšie štyri roky.

Zvolanie vtedajšieho kongresu a jeho výsledky odmietli niektorí predstavitelia strany, ktorí následne založili platformu Demokratické jadro SaS.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Galko, Richard Sulík, Sloboda a Solidarita

Diskusia (0 reakcií)