Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Súťaž o najväčšieho populistu už vedie Andrej Danko

06.04.2017 | Michal Lehuta

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

06.04.2017 | sunkaster1

povinny 13. plat pre firmy je omyl, ktory pokrivi cely system. nakoniec v clanku je to dost dobre popisane.
akurat kissova asi nema pravdu s tou machinaciou odvodov (v zmysle, ze "odvodovych" 12 platov bude nizsich a neodvodovy 13. bude vyssi. platy podla mna musia byt rovnake, ci ich 12, 13 alebo 14. ale, kedze ja 13.plat nemam, tak neviem ako je to v skutonosti v pracovnej zmluve zadefinovane.
a uplne "krasne" na tom nezmysle je, ze 13 platov maju platit firmy a stat nie. to znamena, ze ako vzdy si to odse.ie sukromny sektor.
inak ako to bolo s tym lesostavom? kupene za 43 mil (skk), zaplatene 10 mil a predane po 3 rokoch za 52 mil? kolko platov sa tam vyplacalo?

06.04.2017 | OliWer

Predtým ako ten generátor náhodných slov presadí túto blbosť do zákona, mal by sa zaoberať zamestnancami verejného sektora, z ktorých mnohí nemajú ani zákonnú minimálnu mzdu. Najprv nech si urobia poriadok v štáte a verejnom sektore a potom môžu vymýšľať nové blbosti, ako vydrankať peniaze pre Brhela, Širokého a vratky pre Petržlena.

06.04.2017 | noname2

Dúfam že výška 13teho platu nebude obmedzená! Je to dobrý nápad! :-D

06.04.2017 | Niless

No viem si to predstaviť, pride menežeris a povie kvoli Dankovi musime Vam znizit platy aby bolo na povinny 13 plat. A aby sa to aj firme oplatilo (v cistom dostanete rovnako, ale firma usetri na odvodoch) dame Vam minimalnu mzdu a 13 plat bude vo vyske niekolkych platov.
Ak to SNS obmedzi vyskou tak pride o peniaze stat lebo firmy rozdelia mzdove naklady na 13 casti a nieco malo usetria na odvodoch, alebo tam upracu vsetky benefity z ktorych teraz platia dane.

Obycajny clovek cloveku nemoze vymysliet tolko co vymysli nahodny kapitan cloveku.

06.04.2017 | umakart

Reagovať na "duchaplné výroky " pána kapitána Danka v serióznej tlači sa z elementárnej slušnosti ani nepatrí reagovať. Pretože takéto a podobné jeho vyhlásenia patria do socialistického humoristického časopisu ROHÁČ !!

07.04.2017 | demo50

+ , ale zaujímalo by ma, ako to vyzerá v súťaži o najväčšieho idiota...

07.04.2017 | HlasNaHlas

Dankovi ide predovšetkým o svoj plat, lebo ako predseda parlamentu by si výrazne prilepšil. No aj o platy jeho straníckych kolegov - štátnych zamestnancov, ktorým, sa jeho roduverná strana odmení za dobrú prácu v strane zvýšením príjmov, na ktoré sa poskladáme my všetci. Skrátka neprídu ani poslanci sudcovia a plno všelijakých príživníkov na ministrerstvách a v štátnej správe.

Tento štát mal po skončení Čarnogurského vlády dlh asi 5 miliárd. Teraz 80 miliárd (meraných starou metodikou). Teraz ak by prešiel zákon kapitána Dabača, tak by ho zase navýšil. Ale čo, nech sa naši roduverní súdruuhovia majú dobre. Veď ktovie, či nás ešte niekedy zvolia. Takže, po nás potopa!

09.04.2017 | Andrej_sk

A v praxi to bude vypadat tak, ze ludia budu dostavat pracovne zmluvy na take obdobie, aby im akurat 13. plat nemusel byt vyplateny.
Presne ako to robili ucitelom, ze im davali zmluvy len do konca juna a v septembri ich zasa prijali, len aby im cez prazdniny nemuseli platit. A kto to vymyslel?? Ziadni sukromnici, ale v podstate statne institucie, miestne urady.