Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koronavírus zabil automobilovú udalosť roka v Európe. Po svete pribúda zákazov

28.02.2020 | TASR

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

28.02.2020 | Roman Kanala

Zakúpené vstupenky budú preplatené, ale nie náklady novinárov. Tie musí hradiť novinárovo poistenie, lebo pri pandémii ide o vyššiu moc. Ani otvorenie pre novinárov nebude, lebo na ne chodievalo viac, ako tisíc osôb. Nedá sa to porovnať s bežným návštevným dňom, keď sa v hale nedalo ani len pohnúť. Občas som mal VIP lístky, tento rok som ich odmietol.

Organizátori zaplačú. Investovali veľa a všetko vyjde nazmar. Škody sú také, že to môže ohroziť ich existenciu. Podujatie je celkom zrušené, nedá sa ani preložiť na iný dátum, lebo hala je zadaná celý rok. Očakáva sa, že zrušený bude aj knižný salón, aj salón vynálezov. Autosalón by sa však mal konať na budúci rok. Je to najvýznamnejšie podujatie v Európe so 160 vystavovateľmi.

28.02.2020 | zajo-

Koronavírus je údajne biologická zbraň:

https://www1.pluska...

28.02.2020 | Roman Kanala

To nič, to je len taký republikánsky Blaha.

28.02.2020 | Roman Kanala

Zrušené sú aj futbalové zápasy, aj divadelné predstavenia, čaká sa rozhodnutie zavrieť operu. Muzoši zrušili veľkú piatkovú modlitbu v mešite, ale 5 denných modlitieb ponechali, lebo na ne chodieva menej, ako tisíc muzošov. Historická katolícka omša v protestantskej katedrále bola tiež zrušená. Hodinársky salón Watches and Wonders Geneva sa nebude konať. Na univerzite sú prednášky podľa normálneho kalendára.

28.02.2020 | Darija

Zatiaľ takto kvázi lokálne to ide. Som zvedavá, kedy sa odstavia letiská a či vôbec. Pred 2 týždňami som sa vrátila z Bangkoku, žiadne nadštandard procedúry. V Bangkoku na letisku som si dala rúško, aby som splynula s davom a vo Viedni ani to.

01.03.2020 | Roman Kanala

Kantóny majú právomoc ísť so zákazmi ešte ďalej. V Berne sú napríklad obmedzené bohoslužby a omšové víno sa podáva z jednorázových plastových téglikov. V meste Chur sú zakázané zhromaždenia viac, ako 50 osôb - teda zbohom kino. Až do 15. marca s možnosťou predĺženia.

Skúsenosti s španielskou chrípkou 1918 na Americku ukázali účinnosť kombinácie troch opatrení. Obmedzenie zhromažďovania osôb, karanténa nakazených jednotlivcov alebo "cordon sanitaire" ohnísk nákazy, a zavretie škôl. Mestá, ktoré to zaviedli, mali omnoho menej ochorení, ako tie, ktoré umožnili nerušené šírenie chrípky.