Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetové médiá: Kríza rastie, lebo Fico nechce ustúpiť

10.03.2018, 10:39 | ČTK

Piatkové protivládne protesty na Slovensku, počas ktorých vyšli do ulíc desaťtisíce ľudí požadujúcich nezávislé vyšetrenie vraždy novinárov Jána Kuciaka, pritiahli veľkú pozornosť zahraničných médií. O demonštráciách informovali veľké svetové a európske agentúry ako Reuters, AP, AFP, DPA, ANSA či EFE aj vplyvné denníky vrátane britského denníka The Guardian, taliansky denník La Stampa či poľské noviny Gazeta Wyborcza.

  • Tlačiť
  • 17

Zahraničné médiá upozorňujú najmä na to, že Slovensko v piatok zažilo najväčšie demonštrácie od pádu komunizmu v Československu v roku 1989.

Neprehliadnite

Spravodajský server BBC, ale napríklad aj Guardian pripomenuli, že na demonštráciách, kde Slováci žiadali odstúpenie vlády premiéra Roberta Fica, sa podobne ako počas nežnej revolúcie zvonilo kľúčmi.

Gazeta Wyborcza si tiež všimla, že kríza sa vystupňovala aj vinou R. Fica. Ten totiž odmietol zobrať späť slová, že protesty sú riadené zo zahraničia a v deň pochodu strašil ohrozením bezpečnosti.

Podľa rôznych odhadov slovenských médií sa len v Bratislave do protestu zapojilo 30-tisíc až 50-tisíc ľudí, v Košiciach bolo prvýkrát od roku 1989 15-tisíc ľudí, v Prešove 7-tisíc a desaťtisíce ďalších prišli aj do menších miest.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy médiá, Robert Fico