Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetoví lídri sa stretli v Davose. Ekonomiku zatienila problematika klímy

21.01.2020, 09:33 | ČTK

Vo švajčiarskom alpskom stredisku Davos sa dnes začalo jubilejné 50. zasadnutie Svetového ekonomického fóra, ktorého sa zúčastňujú špičky svetovej politiky, podnikatelia, ekonómovia a aktivisti.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Davos

Medzi najsledovanejších účastníkov zrejme bude patriť americký prezident Donald Trump a mladá švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg.

Približne tri tisícky účastníkov z viac než stovky krajín budú na štvordňovom zasadnutí diskutovať o riešení globálnych problémov. Okrem ekonomických záležitostí by mali v centre pozornosti stáť tiež klimatické zmeny a geopolitické problémy, napríklad napätie na blízkom východe.

Neprehliadnite

D. Trump, ktorá aktuálne čelí v Spojených štátoch ústavnej žalobe spojenej s možným odvolávaním z funkcie, dnes v Davose prednesie prejav. V priebehu zasadnutí by sa mal podľa Bieleho domu stretnúť napríklad s irackým prezidentom Berthamom Sálihom či pakistanským premiérom Imranom Chánom.

G. Thunbergová sa dnes okrem iného zúčastní debaty o tom, ako predísť klimatickej katastrofe. Už skôr v príspevku pre list The Guardian vzniesla požiadavku, aby všetci účastníci zasadnutia v Davose zastupujúci vlády, firmy a rôzne organizácie ukončili investície a subvencie v oblasti fosílnych palív.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Davos