Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Syn šéfa rezerv kúpil dva byty v lukratívnej lokalite Bratislavy bez hypotéky

23.03.2020, 08:54 | TREND.sk | © 2020 News and Media Holding

Okolo šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru sa objavili ďalšie nejasnosti. Ten pravdepodobne stratí dôveru vlády a premiér Igor Matovič na pondelkovom rokovaní vlády požiada ministra hospodárstva, aby podal návrh na jeho odvolanie. Syn K. Kičuru sa ešte minulý týždeň dostal k dvom bytom v centre Bratislavy, na ktore si nepotreboval zobrať ani hypotéku.

  • Tlačiť
  • 25

Krištof Kajetán Kičura si ešte 17. a 18. marca tohto roka kúpil dva byty na Konventnej ulici v Bratislave v blízkosti prezidentského paláca, píše portál Aktuality.sk. Ide tak o lukratívnu lokalitu v hlavnom meste, kde sa ceny nehnuteľností šplhajú cez 200-tisíc eur.

Neprehliadnite

Podľa Aktualít má šéf hmotných rezerv rovnakú adresu, akú má zapísanú jeho syn v katastri. Ani jeden z bytov nemá byť založený v prospech banky, takže nehnuteľnosti pravdepodobne nie sú kupované cez hypotéku.

Vybavuje pôžičku

Šéf hmotných rezerv K. Kičura podľa Aktualít tvrdí, že byty sú na splátky a jeho syn si ešte len vybavuje pôžičku. Okrem toho mu pomáhajú aj K. Kičura spolu s manželkou.

Syn K. Kičuru mal prísť k bytom len dva dni potom, ako správa štátnych rezerv uzavrela podozrivé miliónové zmluvy na zdravotnícky materiál určený na boj s šíriacim sa koronavírusom. 

Podľa Aktualít sú ceny v zmluvách za rúška, respirátory aj rýchlotesty na koronavírus razantne vyššie, ako sú v ponukách iných distribútorov. Lacnejšie mali nakúpiť aj Česká republika či vedenie Bratislavy. Zmluvy bude ešte preverovať Úrad pre verejné obstarávanie.

K. Kičura pre Aktuality však povedal, že zmluvy a kúpa bytov spolu nesúvisia a ide skôr o náhodu. Jeho syn vraj mal len šťastie na „výbornú ponuku“.

Nový premiér Igor Matovič už avizoval, že na pondelkovom rokovaní vlády požiada ministra hospodárstva, aby podal návrh na odvolanie M. Kičuru.

Chata pri Devíne

Aktualizované o 13:20: Nadácia Zastavme korupciu zistila, že syn šéfa štátnych hmotných rezerv K. Kičuru si okrem bytov v Bratislave v minulosti kúpil aj rekreačnú chatu na Devíne, ktorú získla ako 18-ročný. Nehnuteľnosti nadobudol bez hypotéky, upozorňuje nadácia.

  • Tlačiť
  • 25

Tagy rúška, verejné financie