Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tabletky na mužskú potenciu zhabali colníci

07.02.2017, 15:23 | TREND.sk

Bratislavskí colníci zaistili dve zásielky liekov určené na slovenský trh. Išlo o generiká liekov, ktoré nie sú povolené v EÚ. Prípravky mali zvýšiť mužskú potenciu a liečiť psychiatrické poruchy.

  • Tlačiť
  • 0

Celkovo išlo o vyše 60-tisíc kusov jednotlivých dávok liečiv. Z nich väčšina nie je schválená v EÚ.

Predaj prebieha nekontrolovane prostredníctvom pokútnych internetových stránok, informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Katarína Tehlárová. Hodnota neschválených liekov by na čiernom trhu presiahla 147-tisíc eur.

Neprehliadnite

Colníci zaistili aj falzifikáty príslušenstva k mobilným telefónom a herným konzolám – nabíjačky, slúchadlá, adaptéry do auta, USB káble, wi-fi ovládače označené názvom originálneho výrobku a parazitujúce tak na značke.

„Posúdenie porušenia práv duševného vlastníctva vykonáva zástupca oprávnenej osoby a podozrenie z porušenia colných predpisov prejedná priamo colný úrad, kde dovozcovi hrozí uloženie pokuty vo výške najviac 99 581,75 eur a prepadnutie tovaru. V prípade preukázania porušenia práv duševného vlastníctva prichádza do úvahy aj priama likvidácia tovaru,“ uviedla K. Tehlárová.

Dodala, že škoda, ktorá by vznikla, bola vyčíslená na 111 385 eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy colníci, lieky, pašeráci

Diskusia (0 reakcií)