Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tábor milionárov a ako vyzerá najhoršia práca v IT

07.09.2019, 17:00 | Adrián Berecz | © 2019 News and Media Holding

Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

  • Tlačiť
  • 4

„Videl som ľudí vkladajúcich ohňostroje do úst psa, ktorému ich potom obmotali lepiacou páskou. Videl som videá s kanibalizmom, aj videá s teroristickou propagandou,“ rozpráva pre portál BBC Shawn Speagle, ktorý niekoľko mesiacov pracoval ako moderátor internetového obsahu. Jeho firma mala zmluvu s Facebookom, na základe ktorej mal analyzovať nevhodný obsah a vymazať ho.

Existujú stovky tisíc ľudí ako on, armáda moderátorov, ktorí spoločnostiam pomáhajú odstraňovať videá a texty súvisiacie so samovraždami, vraždami, konšpiračnými teóriami, nenávistnými prejavmi a celkovo znepokojujúci obsah.

Stačí si vypočuť niekoľko zážitkov týchto ľudí a rýchlo zistíte, že ide o jednu z najhorších prác v oblasti technológií, píše BBC. Netreba pripomínať, že rozhodne nejde o prácu pre milovníkov zvierat.

Moderátori obvykle podpisujú zmluvy o mlčanlivosti, napriek tomu niektorí o svojich skúsenostiach prehovoria v médiách. Prirodzene, pravidelné sledovanie utrpenia, nechutnosti, hnusu a neľudskosti na internete spôsobuje ľuďom vážne psychologické problémy, od prejedania sa až po potrebu sa porozprávať s odborníkom.

S. Speagle tiež pripomína, že podobné spoločnosti na spravovanie internetového obsahu, ktoré spolupracujú s veľkými technologickými firmami, by mali zlepšiť pracovné podmienky. Väčšinou zamestnávajú mladých a neskúsených ľudí, ktorých platia mizerne.

Neprehliadnite

Do mobilu pozeráte 30 dní ročne

Spravte si malý experiment. Nainštalujte

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Záložky na víkend