Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tábor milionárov a ako vyzerá najhoršia práca v IT

07.09.2019 | Adrián Berecz

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

07.09.2019 | Roman Kanala

Hurikány sú prirodzený úkaz, ktorý existoval pred antroposférou. Energia z teplej vody sa formou pár dostane do ovzdušia a Coriolisova sila vytvorí vzdušný vír. To znamená vietor, oblaky, silný dážď a podtlak v oku. Tak sa prenáša energia zo subtropických oblastí do polárnych a vďaka tomu sa vyrovnáva teplota.

Skleníkový efekt spôsobuje prehriatie zemského povrchu, vrátane povrchu oceánov. Tým pádom je viac hurikánov a tie majú väčšiu energiu. Hurikán sa nedá zrušiť, lebo aj keby sa to podarilo, tak o deň-dva vznikne nový. A to až dovtedy, kým bude existovať nerovnováha vo forme nahromadenej tepelnej energie.

Hurikán sa zrodí tam, kde je veľká plocha vody blízko rovníka. Ľudia žijú na pevnine a tých hurikán na svojej púti zasiahne. V Karibiku sú katolíci a preto sú chudobní. Amerika je protestantská a bohatá. Tam hurikán narobí viac materiálnych škôd, no stojí menej ľudských životov. Hurikán zabíja hlavne chudobných ľudí, ktorí nemajú prostriedky, aby ušli, a ich domy sú vetché drevenice.

Američania sú tiež najviac zodpovední za globálne otepľovanie, lebo ich vzťah k energii je barbarský a vzťah k prírode ako pred 200 rokmi, keď sa začala industrializácia. Preto najviac potrebujú prefackať, aby sa konečne zobudili a prestali ničiť planétu. Hurikán nie je živá bytosť, ale ak by bola, tak by im spustošila floridské letoviská a prístavy, aby pochopili, že niečo treba zmeniť. Ich predátorský postoj k životnému prostrediu a bezuzdné emisie.

08.09.2019 | Truhlik999

+