Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tabuľky za 9 eur sú drahé. Vyhlásili novú súťaž na dodávateľa ŠPZ

21.08.2019, 13:15 | TREND.sk | ab

Ministerstvo vnútra SR získalo do svojho vlastníctva dizajn tabuliek s evidenčným číslom vozidiel ŠPZ. Rezort zároveň vyhlásil súťaž a nahradí tak aktuálneho dodávateľa tabuliek, ktorý je predražený, píše Denník N.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

ŠPZ

Aktuálna cena jednej ŠPZ je deväť eur, čo je päťkrát viac ako v Česku, upozorňuje web denníka. Ministerstvo tabuľky roky nakupuje od firmy Turčan Delta draho na základe kontraktu, ktorý bolo ťažké vypovedať. 

Turčan Delta mala v roku 2017 z jedného eura tržieb 33 centov čistého zisku a až 62 centov zisku pred započítaním daní, úrokov a odpisov (EBITDA). Z tohto pohľadu patrí medzi najziskovejšie slovenské firmy.

Neprehliadnite

Súťaž, ktorú teraz ministerstvo vyhlásilo, tak môže ušetriť milióny eur ročne alebo dotlačiť aktuálneho dodávateľa k zníženiu ceny. Ministerstvo počíta s miernym poklesom na úroveň 7,4 eura za jednu ŠPZ, presná suma však bude záležať od ponúk a počtu uchádzačov.

Denník N však upozorňuje, že ministerstvo robí súťaž na poslednú chvíľu, pretože zmluva s aktuálnym dodávateľom sa skončí na konci roka 2019. Zostávajú tak štyri mesiace, v rámci ktorých treba vybrať víťaza, podpísať s ním zmluvu a nechať mu nejaký čas na rozbehnutie výroby.

Sama ministerka Denisa Saková dávnejšie pripustila možnosť, že vybrať firmu nestihnú. Povedala, že úspešní budú, „ak nevzniknú prieťahy vo verejnom obstarávaní“.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy ŠPZ