Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky

28.02.2018 | Ján Kuciak, Aktuality.sk

Diskusia (55 reakcií) Pravidlá diskusie

28.02.2018 | peterval

Toto je na okamžitú demisiu celej vlády a vypísanie nových volieb. Je ohrozená bezpečnosť celého celku Slovenska ako fungujúceho štátu.
Ak je možné, že niekto ako Trošková je dosadená do funkcie priamo k premiérovi SR a významný funkcionár Smeru zas do vysokej bezpečnsotnej funkcie, tak je ohrozená demokracia a Slovensko ako celok.
Trošková aj Jasaň majú PRIAME napojenie na taliansku mafiu cez talianskych mafiánov Vahal a spol. Trošková cez kariéru slečny čo nemá problém sa fotiť vyzlečená sa dostala k talianskej mafii ( spoločná firma a záujmy s Vahalom), následne táto slečna cez funkcionára Smeru Jasaňa je dosadená priamo do úrady vlády k premiérovi SR. Výsledok ? talianska mafia cez svojich členov dostane miliónové dotácie na pochybné projekty. Ich predstavitelia ( nakoľko sa cítia krytý politicky cez SMER), nemajú problém na FB uverejňovať fotky ich luxusu a v priateloch majú viacero vysokých smeráckych politikov ( títo už rýchlo začali odstraňovať svoje profily z priatelstva s Vahalom).
Ak je takéto napojenie a takéto niečo možné, potom celá skupina SMER je organizovaná skupina, ktorá umožnila talianskej mafii prienik do najvyšších politických špičiek a ovplyvnovanie. A to je nielen na okamžitú demisiu. Ale aj na okamžitú väzbu všetkých, vrátane politikov Smeru, Troškovej, Jasaňa, o talianskych mafiánov ani nehovorím. A Fico? Dobre si treba uvedomiť čo spravi dnes, ani informácia verejná že jeho slečna do post... pardon, štátna poradkyňa osobná Trošková je napojená na taliansku mafiu z kalábrie ho nedonútila, aby tieto osoby dal vyšetrovať, odvolal z funkcií. Nie. Ani vražda Kuciaka a jeho snúbenice ( ktorý práve o spojení Smeru a mafii robil svoj žial posledný článok) nedonútial aby konal. Hanbím sa za takéhoto človeka, ktorý je premíérom SR. čo môžeme robiť? novinári nedať sa zastrašiť a uverejňovať všetko, čo nebohý Janko uverejňoval. My ostatní do ulíc s jasným odkazom pre Fica, Troškovú, Vahalu, Jasaňa, Bašternáka a spol: pôjdete do basy, spravodlivosť v budúcnosti si Vás nájde

28.02.2018 | MagazinMAKE

kedysi sa to bralo ako vlastizrada a bol za to doživotný trest, keďže trest smrti už neexistuje. V tomto smere by sa mala postaviť polícia a dať do väzby všetkých, čo sú v tomto krásnom kruhu.

28.02.2018 | šumný parobok

Na Postoji ako riešenie vidia demisiu vlády: https://www.postoj....

28.02.2018 | HlasNaHlas

toto všetko je pekné, ale tento článok podľa môjho názoru poslúži len na jedno - aby mafiosi so svojimi slovenskými spolupracovníkmi rýchlo poupratovali dôkazy o VEDOMEJ spolupráci verejných činiteľov s mafiou, ak nejaké existujú. toto je pre mňa jeden z dôvodov, prečo sa premiér chcel včera stretnúť so všetkými relevantnými médiami. aby sa dostal k dôležitým informáciám ako jeden z prvých. ale dôkazy mafiáni nezničia, tým by mafia ako príživník ostala bez vydierateľného nositeľa, pretože ten by sa oslobodil. nie, dôkazy sa presťahujú niekam na bezpečné miesto, a ak slovenskí spolupracovníci nič nevyzradia (čo sa pravdepodobne neprezradia), tak sa kolotoč bude krútiť ďalej. jediné, čo sa zmení, bude, že už o tom nebude písať nikto. každému je život milý-
ako vinník sa možno nájde nejaký nájomný vrah, možno sa "vyrobia" dôkazy o tom, že nebohý Kuciak dlhoval peniaze niekomu, a ten ho za to to odkrágľoval. alebo oveľa jednoduchšie sa povie, že sa pán Kuciak dozvedel niečo o mafii, nuž a tá ho popravila. všetci verejní činitelia sa však budú dušovať a navzájom sa kryť, že o veci nevedeli. to je moja súkromná prepoveď v tejto veci. možno niekedy o 25 rokov ako v Mečiarovom prípade pravda vyjde na povrch. vtedy, keď už pre nikoho nebude nebezpečná.

28.02.2018 | _martin_

Milión vyložený na stole, to je také talianske, mafiánske... Kaliňák a spol bude vyšetrovať šéfovu pravú rúčku ? Fico má ešte odvahu odletieť do Bruselu ?

28.02.2018 | MagazinMAKE

v Bruseli si ho pekne niekto podá, to mi môžete veriť

28.02.2018 | peterval

Takýto megaškandál, a medzinárodnú hanbu ešte Slovensko nemalo!
Ficova poradkyňa Trošková v jednej firme spolu v Taliansku vyšetrovanými osobami z mafie:
http://www.orsr.sk/...

Trošková predtým ako sa stala asistenkou a poradkyňov premiéra SR Fica, bola "asistentkou" smeráckeho funkcionára Jaseňa, ktorého neskôr Fico dosadil do vysokej štátnej funkcie kontrolujúcej bezpečnosť štátu! Toho istého Jaseňa, ktorý taktiež podnikal a kamarátil sa s mafiánom Vahalom.

28.02.2018 | Palmar

Na Slovensku to skončí tak, že polícia všetko uzavrie s tým, že porípad sa nestal. Keby sa stal, prokurátor to zastaví pre nedostatok dôkazov. Keby ich bol dostatok, pre procesnú chybu sudcu budú všetci voľní. A keby aj sedeli, prepustí ich v odvolacom konaní Harabnin.

28.02.2018 | MagazinMAKE

pekne a správne napísaný postup, čo sa stane

28.02.2018 | HlasNaHlas

+ , rád by som bol, keby si sa mýlil, ale príliš dobre poznám slovač, takže som realista

28.02.2018 | zakaznik

Ti istí novinári, čo teraz jačia, dali vo voľbách hlasy Mostu alebo Sieti a umožnili organizovanej zločineckej skupine Smer ostať pri moci.

Samozrejme na spytovanie si svedomia a ospravedlnenie sa nenájde odvahu ani jediný.

28.02.2018 | noblesa

Ako vies, bol si tych novinarov vodit pri volbach za rucicku? Alebo si Siet a Most volil skor ty sam..?

28.02.2018 | peterval

Objavila sa ďaľšia (možno) závažná informácia:
premiér SR R.Fico bol odfotografovaný ( kedy fotky vznikli sa nevie), ako večer prišiel spolu so škandálnou Troškovou ( priamo napojenou na talianskych mafiánov z kalábrie Vadala a spol) do hotela DoubleTree. Široký ( majiteľ hotela) odmietol že by sa sním vtedy stretol Fico, taktiež úrad vlády odmietol odpovedať, načo Fico večer aj s Troškovou prišli do tohoto hotela. Informácia je zaujímavá tým, že hotel DoubleTree ma vo svojich priateloch aj taliansky mafián Vadala !!! , čo otvára úplne nový pohľad a možnosti, načo Fico do tohoto hotela prišiel. Že talianska mafia cez firmy , ktoré zastupoval Vadala na Slovensku dostala od štátu dotácie v miliónoch, je dnes už známe.
https://domov.sme.s...
https://www.faceboo...

28.02.2018 | PaloK

Poukázali ste na veľmi zaujímavú vec, ktorá ma ale vôbec neprekvapuje !

Článok je z 10.1.2016, ale tie fotky majú poslednú modifikáciu 16.6.2017 7:30 a 20.6.2017 19:53. Čiže 1,5 roka neskôr.
Diskusia k článku na SMEtiaroch je tiež vedená ku 10.1.2016. SMEti ostanú smeťami, darmo.

28.02.2018 | peterval

Na súmračnej už začala šichta? Milý PaloK, v príspevku píšem: kedy fotky vznikli sa nevie !, toto sa konštatuje aj v spomínanom článku, o čo sa preboha snažíte?
Informácia je zaujímavá tým, že Fico v minulosti mal tajné stretnutie s Troškovou a ešte s niekým, k čomu sa nikto nehlási. Úrad vlády taktiež vtedy odmietol zverejniť načo a s kým sa Fico, Trošková stretli v tomto hoteli. To, že taliansky mafián Vadala má vo svojich FB priateloch práve hotel DoubleTree v BA je ale zaujímavá. Je evidentné, že tento hotel navštívil, a kedže si ho dal aj do priatelov, zrejme opakovane.

28.02.2018 | PaloK

Len poukazujem na fakt, že SME doplnilo článok veľmi pochybnými fotkami, ktoré možno aj vznikli pred 10.1.2016, ale ich história je veľmi pochybná.

28.02.2018 | Marek111

fotky na Katrincovom FB profile boli pridane 6.1. 2016. clanok bol z 10.1.
nie je podstatne, kedy boli modifikovane neskor. ak mas udaj z fotiek z clanku, moze to byt sposobene aj tym, ze na serveri prebehla 16.6. 17 optimalizacia medii.

28.02.2018 | PaloK

Kde ste boli páni investigatívci z TRENDu posledných 10 rokov? Neznámy mladý novinár sa stal vaším martýrom, pretože si robil svoju robotu, na rozdiel od vás, ktorí tu preposielate zakúpené agentúrne správičky s gramatickými chybami a rubriky AUTO a GAZDUJ sú tu jediná vaša vlastná investigatíva. Čo ste investigovali okrem toho, ako PENTE robiť marketing a napĺňať hlavný motív toho, prečo si vás PENTA kúpila?

Keď zabili novinára, škriekate o útoku na slobodu slova. Lebo ide o novinára? Lebo písal o Ficovi? Iní ľudia ale podľa vás nemajú právo na slobodu slova.

Nemáte žiadny vlastný materiál, všade sa píše stále o tom istom, dokola, len s iným slovosledom. Blúznite o demokratických ideáloch v dnešnom svete, o slobode slova. Ale nikde som nečítal zamyslenie sa nad tým, že ak tých dvoch nešťastníkov naozaj zabila mafia, preto aby už nezisťovali veci okolo nej, a okolo SMERu, tak spravili amatérsku taktickú chybu, pretože by sa odhalili. Ale možno to tak vôbec nebolo, ale všetci o tom píšete ako o tutovke, pretože NEMÁTE NIČ VLASTNÉ. Ani materiál, ani úvahy.

28.02.2018 | šumný parobok

Počuj súdruh, nechcel by si nám aj vlastnou prácou ukázať ako sa robí investigatívna žurnalistika? Aspoň tu napísať nejaký blog so svojimi zisteniami a tak prispieť k lepším zajtrajskom?

28.02.2018 | PaloK

Ja nie som novinár, ani študovaný ani profesionálny. Očakáva sa odo mňa ale, že budem konzumovať informačný, volajme to informačný obsah. A konzumovať takýto obsah sa mi nechce, a preto hovorím, čo mi na tom nechutí.

28.02.2018 | peterval

To čo ste predviedol pán PaloK sa inak nedá nazvať ako hnus. Článok na ktorý reagujete, je poslednou reportážou brutálne popraveného mladého novinára. A z tejto reportáže vyplýva škandálne prepojenie talianskej mafie priamo na úrad vlády a vládnu stranu SMER. Dehonestáciou tohoto článku ste predviedol, ako si vážite prácu zavraždeného novinára a akú morálnu latku máte nastavenú. Je evidentné, že trollovia zastupujúci SMER sa budú snažiť bagatelizovať tieto fakty, ale preboha, ide o dvojitú vraždu a nespochybniteľné fakty - Trošková v jednej firme s mafiánom, dotácie od vlády pre mafiánske talianske firmy, Jasaň podnikajúci s talianskym mafiánom, atd... ak Vy nemáte hanbu za seba, tak ja sa hanbím za Vás. Čest pamiatke J. Kuciaka

28.02.2018 | martin33

"Anonymný mail o údajnom prepojení talianskej ´Ndranghety na slovenský biznis a premiérovu asistentku Máriu Troškovú prišiel do viacerých redakcií 8. februára 2016."
https://www.etrend....

Nespominam si, ze by hocijake "mienkotvorne" medium, ani ti vlastneni Pentou ani ti "nezavisli", prinieslo vtedy tuto informaciu a zacalo pracovat na jej potvrdeni.

Je to rovnako ako s Gorilou, kde media jej obsah davno poznali, ale pokial nebol spis Gorila zverejneny, cusali ako vos pod chrastou
"Medzitým Nicholson obiehal redakcie a vydavateľstvá, ktoré by jeho dôkazy o Gorile zverejnili.
Všetci pred ním zatvárali dvere. Odmietali ho nielen médiá, ktoré sa báli slovenských likvidačných súdov, ale aj politici, ktorí v spise vypodcenili"
https://www.pluska....

Kolko takychto anonymnych mailov este koluje medzi novinarmi ?

Miesto toho, aby sa media zameriavali na informovanie o korupcii a zlocineckom charaktere sucasnej vladnej moci a oligarchov, ktori su na nu napojeni, riesia nepodstatne blbosti, ktore len rozdeluju spolocnost, ako naposledy Instanbulsky dohovor.

28.02.2018 | PaloK

Choďte si schladiť hlavičku! Pre istotu 2x a dajte si čaj.

Ja som neznevažoval ani nedehonestoval Kuciakovu prácu. Práve že som ho vyzdvihol ako mladého neznámeho novinára, ktorý robil väčšiu investigatívu ako celá redakcia TRENDu za posledných 10 rokov a na jeho smrti sa teraz vezie celá novinárska "obec". Nespochybňujem ani Kuciakove zistenia a tvrdenia. Nikdy som ani nepodporoval SMER, ale čo sa deje s ľuďmi je už naozaj na zamyslenie.

28.02.2018 | šumný parobok

Tak načo čítaš články z mainsteamových médií ak ťa vôbec nezaujímajú a potom musíš o tom všetkým napísať?

28.02.2018 | PaloK

Mňa ale zaujímajú. Je dôležité sledovať ako a s čím pracuje jedna či druhá propaganda. Ale musím priznať, že mi robí radosť kaziť radosť oduševnelým mravokárcom, ktorých skutky končia pri tom mudrovaní.

28.02.2018 | Hampton

fiha Sumracna bude mat dnes nadcasy.

28.02.2018 | šumný parobok

Zatial si nam tu pomudroval iba ty.

Práca novinára si vyžaduje nejake špeciálne schopnosti alebo štúdium, že písať investigatívne články alebo blogy môžu iba profesionálni novínari z mainstreamu?

28.02.2018 | bluehen

Slabe. Takych grazlov co sa rypu v druzstvach, podvadzaju s dotaciami, lokalne s eurofondam su po slovensku stovky, ak nie tisice, nejake spectre to veru zdaleks nebude s cim mal ten novinar do cinenia, a aby si niekto spinil roky kvoli tomuto, ked tu niekto vybrakuje miliardy eur co sem leje ECB a zahranicni investori napr cez mytny tender, IT eurofondy, cesty/zeleznice a dalsie co nikto neprekukol, poprie, zasmeje sa do kamery a tym vec konci.

28.02.2018 | PaloK

Presne tak. Kuciakove zistenia o zárobkoch talianov na Slovensku sú vo výške províznych odmien jednotlivcov pre rôzne iné skupiny, ktoré systematicky privatizujú túto krajinu aj s ľudmi. Od čias Mečiara, cez zapredanca Dzurindu a rozpredávača Mikloša až doteraz.

28.02.2018 | HlasNaHlas

Ale je rozdiel, či lokálny podvodník či gubernátor pracuje sám pre seba s lokálnou klikou, alebo či je prostredníkom medzi národnou vládou a medzinárodne organizovanou zločineckou skupinou. Práve toto odlišuje stovky,a k nie tisíce od ľudí, o ktorých písal Kuciak.

28.02.2018 | bluehen

Ak sa ten talian vrtal do lokalnej politiky, je takmer iste ze sa stretaval aj s vrcholnymi politikmi - tak ako sa stretavaju desattisice podobnych vselijakych spekulantov.
Nebol odhaleny jediny vacsi odzub, ktory by zosnovali ficovi ludia a ziskala na tom nejaka talianska mafia a stratila sr. Len hluposti typu - samopal v kufriku, hadanie sa o pozemky, eurofondy, dphcka.

28.02.2018 | PaloK

Ja to odhadujem na to, že Kuciaka a jeho priateľku nezavraždila mafia, ani slovenská ani tá talianska. Je pravdepodobné, že vraha sa nepodarí vypátrať a ak, tak to bude podozrivé ako v prípade Ernesta Valka.
Presztitúti to samozrejme budú zlievať dokopy a neustále miešať vraždu s prepojenim talianov so SMERom.

28.02.2018 | libertarian

Presztitúti to samozrejme budú zlievať dokopy a neustále miešať vraždu s prepojenim talianov so SMERom. Čo je logické, pretože Smer ako najväčší gauner na politickej sfére robil mafii bieleho koňa. Ak bude Biely kôn zničený, nájde si mafia nového bieleho koňa, a mafii je jedno, kto to bude. Vždy to bude ten najvplyvnejší biely kôň.

Ovčania NIKDY nepochopia, že keď sú v hre európske miliardy, mafia sa ako prvá dá do ich čerpania.
V Taliansku mafia od založenia eurofondov už celkom ignoruje drogy a sex , pretože eurofondy sú pre nich rádovo väčšou korisťou. A tak v Taliansku sú eurofondy plne v rukách mafie. A preto sa musela mafia orientovať na SK, pretože doma už rozkradli všetko.

28.02.2018 | Mikil

V tej infografike o prepojení mi chýba prepojenie fica a pápeža františka, lebo je verejne známe že fico mal birmovku....

Je to až smiešne ako chcú nasilu nájsť prepojenia až priamo na fica či jahnadka. Je to celé nasilu.

Ako keby keď drží statna radkyna fica za vajcia , že ho drží talianska mafia.
Kto drží vaše vajcia?

28.02.2018 | noblesa

Asponze vieme, kto drzi tie tvoje.

28.02.2018 | HlasNaHlas

nasilu? nasilu sa táto vláda snaží hodiť na pán prezidenta účty za lietadlo.

ale spojenie talianskej mafie a našich banditov je podľa článku také násilné, ako nasilu ideš cez reklamnú prestávku k chladničke.

28.02.2018 | olivertwist

D.Daniš - aktuality:
Ficov systém musí padnúť

Problém je, že boj slovenskej vlády proti mafii (domácej či talianskej) pôsobí príšerne. Pretože nie je celkom jasné, na ktorej strane vlastne stoja úrady a do akej miery majú pri stíhaní zločinu voľné ruky.

Na jednej strane držia Kaliňáka a Fica pod krkom ľudia zo skupiny Kočnera, resp. Bašteránka (ešte stále Ficovho domáceho pána). Na druhej strane tu máme skupinu vadalovcov s väzbami na taliansku mafiu, ktorá mala vplyv na regionálnych šéfov Smeru v Prešove, na tajomníka Bezpečnostnej rady a na asistentku predsedu vlády.

Slovensko je po Malte druhou krajinou EÚ, kde si organizovaný zločin dovolil popraviť novinára.

Je smutné a strašné, že presvedčivým spojencom nás, novinárov, v tomto boji môžu byť len zahraničné médiá, Európska únia, verejná mienka... No nie slovenská vláda, ktorá krajinu odovzdala sponzorom, oligarchom, podvodníkom s DPH. A do veľkej miery aj organizovanému zločinu, ktorý otázky mladého zvedavého novinára vybavil železom a krvou.

Tento „systém“ sa musí zmeniť. Možno nie dnes, možno nie zajtra a určite nie živelne. Ale musí sa skončiť.

Zašlo to ďaleko. Zašlo to už príliš ďaleko.

Ficovi s Kaliňákom systém, ktorý vytvárali alebo tolerovali, prerástol cez hlavu. Už ho nemajú pod kontrolou ani oni, ani druhá strana.

Ak im treba niečo odkázať, tak jediné slovo. DOSŤ.

28.02.2018 | martin33

"Je smutné a strašné, že presvedčivým spojencom nás, novinárov, v tomto boji..."

Nemam dojem, ze by novinari, az na par svetlych vynimiek ako Kuciak, so systemom bojovali.

28.02.2018 | HlasNaHlas

Malta j vraj celá ruská

28.02.2018 | Sorry jako!!!

Toto je len falošná "mediálna" stopa s politickými cieľmi. Ani taliansky "mafián" nie je sprostý. Celé toto skôr pripomína scenár: dobre slúžil ako živý, lepšie poslúži ................ hrozné svinstvo.

28.02.2018 | Sorry jako!!!

qui bono?

28.02.2018 | brindzos

https://www.peticie....

28.02.2018 | osho

Rozmýšľam, prečo sa všetci snažia hodiť túto vraždu na Fica a Kaliňáka. Teda chápem, že je to najjednoduchšie vysvetlenie, ale táto vražda je to posledné čo by Smer potreboval. Preferencie im padnú a opozícia to využíva na plné obrátky. To, že si niekto dovolil zavraždiť novinára, pravdepodobne kvôli jeho práci, je neakceptovateľné. Je to zodpovednosť vlády? Určite, a mali by sa neskôr vyvodiť politické dôsledky. Veď to, že si tu niekto dovolil spáchať takúto vraždu, znamená, že sa nebál následkov. Teraz by však malo hlavne prebehnúť rýchle a dôkladné vyšetrovanie.
V normálnom štáte by sa všetky strany v takejto veci spojili a vyslali jasný signál, že toto je u nás neakceptovateľné. U nás sa to zneužije na politický boj a získavanie preferencií.

28.02.2018 | Niless

Co chcete vysetrovat? Vykonavatel len zobral kseft, urobil za co dostal zaplatene a je zahorami zadolami. A kym policia nechyti vraha nezisti objednavatela. Takze v podstate aj ten objednavatel je passe. Smrt tohto novinara odhalila ine, ze chudak musel suplovat nieco co je ulohou policie, odalil ze sudy a policia z nejakeho dovodu maju iny meter na nasich a potvrdil ten clanok to ze eurofondy su jedno velke zlo.
Ked to zhrniem cele toto odhaluje ako si tu fungujeme a co je horsie ze vidime len vrch ladovca, keby sme videli viac detailov tak by sa to pre politikov SMERu a isto SNS uberalo tak ako to svojho casu Bush opisal starsi...ludia by nas lyncovali na uliciach.
A ten vyslany signal? Co to preboha riesi? VEd ten novinar umrel pre to ze sa tu robili rozkradacky a cast tychto kseftov rozkryl. Ak budeme vykrykovat ze toto je uz za hranicou myslite ze nieco zmenite? NIe kradnut sa bude dalej lebo na to je priestor a politicke krytie.

28.02.2018 | osho

No minimálne by som počkal aspoň dovtedy, kým sa prejdú všetky dôkazy, záznamy apod. Aj keď samozrejme je vysoká pravdepodobnosť, že to dopadne ako opisujete (viď príklad Valko, Ducký).
Ak sa ten prípad nikam nepohne v najbližšej dobe, tak by som potom inicioval odvolávanie zodpovedných a možno aj celej vlády.
Čo sa týka toho signálu. Ak by opozičné strany v prvom rade vyjadrili podporu a ochotu pomôcť pri vyšetrovaní, a až potom by začali riešiť politickú zodpovednosť, pre mňa by to bol signál, že v parlamente máme politikov, či dokonca štátnikov. Takto sa ukázalo, že veľká časť opozície sú len hyeny čo sa chcú za každú cenu dostať k válovu.

28.02.2018 | libertarian

to ze eurofondy su jedno velke zlo.

- eurofondy, to je obrovská korisť, ku ktorej sa chcú dostať tí najmocnejší. A dostanú sa - s pomocou bielych koní, ktoré to možno nakoniec odskáču za skutočných vinníkov.
Talianska mafia už plne ovládla talianske eurofondy, a teraz sa načiahla za slovenskými. V taliansku už mafia ignoruje drogy aj zbrane. Ovláda plne socialnu politiku, štátne granty, fondy, .....
Talianska mafia si zaplatí biele kone - slovenských politikov. A keď títo budú odhalení, prídu iní politici, a nahradia tých predošlých. Mafia teraz možno umožní našej opozícii cestu k vládnutiu, a za odmenu si vyžiada peniažky z eurofondov. Dobrá výmena. A novinári môžu dalej vyšetrovať. Tentokrát tých svojich, opozičných.

28.02.2018 | HlasNaHlas

Rozmýšľam, prečo sa všetci snažia hodiť túto vraždu na Fica a Kaliňáka.

Toto je presne také, ako keď po útoku al káidy na mrakodrapy v new yorku hovorili istí ľudia - nebol si to aj ty? - že si ich zostrelili samotní američania, aby mohli rozpútať vojnu v iraku. čo je úplná blbosť

28.02.2018 | martin33

Treba sa drzat faktov a faktom je, ze tu vojnu v Iraku naozaj rozputali.
Aj v tomto pripade sa treba drzat faktov a faktom je, ze tie iste osoby pracovali aj pre Fica aj pre mafiana.

28.02.2018 | osho

Ja som povedal, že posledný kto potrebuje takúto kauzu je táto vláda. Nič iné. To s tými konšpirátormi bol pokus o urážku? Skús nejaké argumenty.

28.02.2018 | windings

Po tom čo som videl argumentacie od pana "M" spomenul som si na stale pretrvavajuci hon na pana "F" a celkom sa mi oživili spomienky na typicke praktiky amikov v Kuvajte či v Líbii, a snaď nebude po honbe na čarodejnice zo slovenska taký bordel ako v spomenutých krajoch... A to že niekto s niekym niekde... na Slovensku každý s každym... je to menšia dedina vo svetovom meradle a zazobaných ešte menej tak s kym si maju vypiť, hadam nie s bezdomovcami... podla mojich informacii bol dedo zarytý komunista, iný z rodinnej vetvy bol velitel pohotovostnej jednotky hlinkovej gardy, pol rodiny je katolicka, druha evanielicka, o moslimoch zatiaľ neviem ale už je v rodine aj černoch (podla američanov ale treba vravieť afroameričan, no v britanii to bude asi afrobrit) môže mi niekto z kompetentných určiť môj status?... nejak sa neviem podla samozvaných "odborníkov" zadeliť... apropó... jedno slovenske prislovie hovorí "ZLODEJ KRIČÍ CHYŤŤE HO" uprimne komu vlastne naozaj tato situácia najviac vyhovuje... každý si chce teraz urvať kus mäsíčka... niečo tu ale smrdi... nože sa pridajme všetci ako supy nenažrané... je to naozaj namieste? teraz? len čas ukaže kde pravda...

28.02.2018 | demo50

Trollom zo Súmračnej - ktorý novinár napísal, že vraždil Fico alebo Kaliňák??? Píšu hlavne o prepojeniach zamestnancov úradu vlády z ľuďmi z talianskej mafie, čo je nespochybniteľné a potvrdené výpismi z Obchodného registra. O zamestnancoch, ktorí majú veľmi blízko k premiérovi a strane SMER. Jeden z nich je dokonca tajomníkom bezpečnostnej rady štátu. A teraz k jadru veci, Fico Jasaňa obhajuje tým, že má bezpečnostnú previerku Prísne tajné, ktorú rešpektuje aj NATO. Na tom sa v centrále NATO asi dobre pobavia. U novinárov prevládajú hlavne obavy, do akej miery môže byť nezávislé vyšetrovanie, vedené tímom ľudí z Kalície a Spolužiakúry. Z akého dôvodu odmietli prizvať zahraničných expertov, to sa cítia byť natoľko erudovaní a skúsení pri vyšetrovaní takéhoto zločinu? Aké a kde sú výsledky preverovania občanov iného štátu SIS-kou, ktorí prišli na Slovensko míňať svoje ťažko zarobené milióny eur. To mali robiť už dávno predtým, ako bolo o tom prvý krát zmienené novinármi. Pýtajú sa tiež, ako prebiehala bezpečnostná previerka človeka, ktorý je tajomníkom Bezpečnostnej rady SR, resp. prečo mu nebola dodatočne odobratá. A zo zodpovednosti za tieto a mnohé iné veci vinia novinári Fica a Kaliňáka a žiadajú ich odstúpenie. Bohužiaľ, musia si dať pozor aj na to, s kým si idú vypiť, ak sa to obráti na lúpež eurofondov. Politické dôsledky je potrebné vyvodiť ihneď (nie dlhodobo zaujate a bezzubo vyšetrovať, na záver vygenerovať páchateľa s lúpežným motívom). Tak sa to robí v normálnom štáte. A že vražda je u nás neakceptovateľná, vyslali signál všetky strany. Väčšina to akceptuje, iba trollovia zo Súmračnej trolujú ďalej.

28.02.2018 | libertarian

Je to smutné- keď ten mladučný, intelektualne nedonosený novinár tak zbytočne zahynul, a ešte to schytala aj jeho frajerka. Mlady muž proste veril ideálom, šíreným našimi presstitutmi, veril ideálom o demokratickom štáte a o vláde ľudu. Mladý muž nebol doteraz životom ošľahaný- a to ošľahanie životom bolo nahradené moc kruto. Ak si myslel, že on, drobný človek porazí mafiu pracujúcu pod štátnym krytím, tak bol pekne naivný.
A opozícia plačuca nad jeho hrobom bude prvá na rane, keby sa postavila tej mafii.
Na stole sú stámiliardy - a tie dostane ten, ktorý zničí ostatných.

28.02.2018 | HlasNaHlas

a čo mal podľa teba urobiť? sedieť doma na zadku a cynizovať po sieťach? urobil to, čo má novinár urobiť. a robil to veľmi dobre, inak by ho nezabili. on je ošľahaný. ty si iba pohladený.

28.02.2018 | SMURF

Chcelo by to chladne hlavy a zdravy usudok.Ja to zhrniem takto :To si tu fakt myslite ze Kuciaka zavrazdili preto ze sa chystal zverejnit nieco co 70% novinarov na Slovensku vedelo???Ta vrazda absolutne nesuvisi s jeho pracou.To si len media a sasovia z SAS OLANO zbozne zelaju aby to tak bolo aby mohli ociernovat a súdit.Najhorsie je ze pripad sa vyriesi ale ludia s vysledkom nebudu verit (nebudu v tom Taliani ani Fico ani Smer) pretoze ich uz media presvedcili ze to Taliani a Smer.

01.03.2018 | peterval

Fico sa pokúša obhájiť neobhájiteľné. Nikto netvrdí, že vraždu novinára si objednal Fico, Trošková či Jasaň. Samotná vražda, a fakt že Trošková a Jasaň pracujú v štátnych funkciách a dosadil ich tam práve Fico,sú dve veci. A toto je problém a škandál. Pretože práve o tom bola posledná reportáž zavraždeného novinára. O prepojení talianskej mafie na slovenské politické špičky. Skupina talianov na čele s Vadalom prišla na Slovensko evidentne prepierať peniaze + dostať sa k podvodným obchodom s DPH, miliónovým dotáciám z eurofondov. A táto skupina je podľa zverejnených informácií prepojená na taliansku mafiu. Informácií zverejnených talianskou políciou. K ficovi títo ludia si našli cestu cez Jasaňa a jeho "asistentku" Troškovú. Ako zázrakom, po dosadení Troškovej na pozíciu Ficovej... poradkyni... taliani dostali milióni na dotáciách. Povedané inak: členovia talianskej mafie po infiltrovaní svojich ludí priamo do vlády k premiérovi SR dostali dotácie. Toto je taký megaškandál a hanba, akú v európe má iba Slovensko. Musel som sa dnes hanbit, ked som čítal popredné európske denníky, ako citujú Ficove slová o novinárskych prostitútkach a hyenách spolu s faktom, že strana Smer si infiltroval ludí blízkych talianskej mafie. To všetko podčiarknuté holými fotkami Troškovej.
Jediná cesta ako z tohoto von je demisia celej vlády a nové voľby. A vyvodenie trestno právnej zodpovednosti.