Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ťažký Štedrý večer: Pohotovosť v Bratislave využili stovky ľudí

25.12.2018, 13:49 | TASR

Lekári na bratislavských centrálnych príjmoch pomáhali na Štedrý deň aj tento rok stovkám ľudí. „Lekári a zdravotníci v Ružinove, na Kramároch, Antolskej a v Starom Meste počas dňa a noci ošetrili takmer 270 ľudí,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

  • Tlačiť
  • 1

Štedrovečerná večera dala oproti minulému roku o čosi viac zabrať. Kosti z ryby narobili problém piatim pacientom, zvýšil sa tiež počet zažívacích ťažkostí.

S bolesťami brucha tentokrát ošetrili lekári 24 pacientov. Centrálny príjem aj tento rok navštívili pacienti s psychickými problémami, podľa hovorkyne boli dvaja. Zdravotná starostlivosť bola poskytnutá taktiež 24 ľuďom s rôznymi úrazmi a poraneniami.

Neprehliadnite

„Zdravotníci a lekári poskytli zdravotnú starostlivosť trinástim ľuďom, ktorí boli intoxikovaní po požití nadmerného množstva alkoholu,“ doplnila E. Kliská.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Pohotovosť, Vianoce