Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Technologické centrum Porsche pri Piešťanoch môže dostať stimul dva milióny

11.09.2019, 16:16 | TASR

Nemecký výrobca športových automobilov Porsche by mal dostať investičný stimul vo výške dva milióny eur na vybudovanie nového centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby v Hornej Strede.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Porsche

Vyplýva to z materiálu predloženého Ministerstvom hospodárstva (MH) SR do medzirezortného pripomienkového konania. Investičný stimul ešte musí schváliť vláda.

Firma prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Porsche Werkzeugbau, plánuje investovať do roku 2020 minimálne 15,5 milióna eur a do roku 2023 by mala v Hornej Strede zamestnať 34 pracovníkov.

Neprehliadnite

V novom centre plánuje firma vyvíjať a overovať vyrobiteľnosť dielov a pripravovať prototypy výrobných zariadení pre automobilový priemysel.

V novovybudovanom objekte sa bude realizovať vývoj, ale aj testovanie prototypov automatizovaných liniek určených pre spájanie, lepenie, nitovanie a skrutkovanie podzostáv, alebo celých zostáv dielov karosérií.

Dubnický Porsche Werkzeugbau je 100 percent dcérsky podnik spoločnosti Porsche Werkzeugbau GmbH, ktorá patrí do skupiny Porsche Automobil Holding SE. Vlastníkom skupiny Porsche je skupina Volkswagen.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Porsche

Diskusia (0 reakcií)