Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Technologické firmy sa spájajú. Najlepšie riešenia ponúknu štátu zadarmo

17.03.2020, 09:30 | Tomáš Bakoš | © 2020 News and Media Holding

Zakladatelia z občianskeho združenia Perry Talents sa rozhodli podať štátu pomocnú ruku. Vytvorili občiansku iniciatívu, ktorá hľadá a spája technologické nápady v boji proti koronavírusu pod jednou strechou. Ich myšlienku podporili firmy ako Microsoft Slovakia či Asseco Central Europe, ktoré zabezpečia ľudské zdroje či techniku. Najlepšie riešenia potom darujú rezortu zdravotníctva.

  • Tlačiť
  • 1

S iniciatívami súvisiacimi s aktuálnou hrozbou koronavírusu sa na Slovensku roztrhlo vrece. Občania či firmy spájajú svoje sily a vznikajú projekty, ktoré pomáhajú zvládnuť vzniknutú situáciu. Najnovšie sa k nim pripojila občianska iniciatíva s názvom hackvirus.sk, ktorá hľadá a spája najlepšie technologické nápady v boji proti nákaze.

Neprehliadnite

Iniciatíva vznikla vrámci občianskeho združenia Perry Talents, ktoré funguje ako startupový akcelerátor. Vyhľadávajú perspektívne startupy a pomáhajú im preniknúť na trh. Podobne to bude aj s iniciatívou hackvirus.sk. „Chceme nájsť podnety a riešenia na problémy, ktoré občanom vznikli touto ťažkou situáciou,“ vysvetľuje pre TREND Juraj Gago, ktorý spolu s Andrejom Krúpom stoja za projektom.

Za pár hodín prišli stovky nápadov

„Občiansku iniciatívu sme spustili včera, za pár hodín nám prišli stovky nápadov z ktorých niektoré sú naozaj funkčné,“ dodáva J. Gago. Zber nápadov bude trvať až do konca týždňa a následne ich zrealizujú IT experti úplne zadarmo. 

Realizácia zozbieraných podnetov a nápadov od

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy koronavírus