Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Technologické firmy sa spájajú. Najlepšie riešenia ponúknu štátu zadarmo

17.03.2020 | Tomáš Bakoš

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

22.03.2020 | Anonym

Je milé, že ponúkajú štátu technologické nápady zadarmo. Štát však v minulosti nakupoval špionážny softvér za viac než 5 mil. ( https://wikileaks.o... ) a v digitálnej diktatúre máme fungujúce technológie na finančné sledovanie, plošné sledovanie spotrebiteľského správania, sledovanie pohybu obyvateľov pomocou mobilných telefónov napr. GSM trianguláciou alebo mapou wifi sietí ku ktorým sa smartfón priblíži,... A nepochybne má SIS k dispozícii ďalšie sofistikovanejšie riešenia, takže asi len stačí aby ich použili pre užitočnú vec podľa vzoru iných tajných služieb. Mosad napr. posiela občanom sms s upozornením že boli v kontakte s nakazenou osobou, s menom, miestom a časom kontaktu.
Snáď už všetci vedia, že podstatné a nevyhnutné podmienky pre kontrolu pandémie sú dohľadanie pozitívnych, ich izolácia, liečba, dezinfekcia ich prostredia.