Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tipos prispeje štátu na povodne

26.08.2010, 14:14 | ČTK

Lotériová spoločnosť odvedie do rozpočtu mimoriadnych 40 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

povodne, Tipos

Národná lotériová spoločnosť Tipos by mala odviesť do rozpočtu mimoriadnych 40 miliónov eur na odstraňovanie následkov povodní, ktoré nedávno zasiahli Slovensko. Navrhlo to ministerstvo financií v novele zákona o hazardných hrách. Stopercentným akcionárom Tiposu je štát; spoločnosť vlani z hazardných hier odviedla 29,2 milióna eur. Ministerstvo tiež navrhlo, aby parlament materiál po prípadnom schválení vo vláde prerokoval v skrátenom konaní.

Tipos pôvodne predpokladal, že tento rok prispeje do štátneho rozpočtu sumou 27,5 milióna eur. "Požiadavku ministerstva považujeme za úplne správnu, predpokladám, že približne polovicu peňazí by mohol Tipos odviesť okamžite z finančnej rezervy, ktorú má na účte," povedal ČTK šéf spoločnosti Stanislav Žiačik. Na zvyšok sumy si chce lotériová spoločnosť dohodnúť s ministerstvom splátkový kalendár.

Predbežné škody spôsobné povodňami z mája a júna na východnom a južnom Slovensku dosiahli zhruba 700 miliónov eur. V polovici augusta zase záplavy zasiahli mestá na hornej Nitre ako aj Turiec či okolie Žiaru nad Hronom. Voda poškodila cesty, železničné trate, budovy a poľnohospodársku pôdu.

Ilustračné foto na titulke - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 0

Tagy povodne, Tipos

Diskusia (0 reakcií)