Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tipos sa na Harabina sťažuje u Žitňanskej

24.08.2010, 17:30 | mj | © 2010 News and Media Holding

Štátnej lotérii sa nepozdávajú zásahy šéfa Najvyššieho súdu do senátu, ktorý rozhoduje dlhoročný spor

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Tipos

Národná lotériová spoločnosť Tipos rozvíja pred finálnym rozhodnutím v spore o know-how na prevádzku lotérií právnickú obranu. Pokúsila sa napadnúť rozhodnutia predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina. Ten prostredníctvom zmien v rozvrhu práce súdu vymenil už troch z piatich sudcov senátu, ktorý má posúdiť mimoriadne dovolanie generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Najvyšší súd minulý týždeň dôvodil snahou zrýchliť konanie.

Vedenie Tiposu vidí dosahy zmien inak, preto sa generálny riaditeľ Stanislav Žiačik obrátil pred dvoma týždňami listom na ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú. Požiadal ju, aby zabezpečila kontrolu súdneho spisu a prijala potrebné opatrenia. „Vzhľadom na častú výmenu sudcov sa obávame, že bolo porušené ústavné právo na spravodlivé súdne konanie, predovšetkým právo na zákonného sudcu,“ formuluje S. Žiačik podklad svojej žiadosti o ministerkin dohľad.

Keďže sa výhrady Tiposu týkajú ústavných práv, S. Žiačik zvažuje podanie na Ústavný súd SR. Či ho Tipos podá, zatiaľ jeho manažment nerozhodol. Lotériová firma zatiaľ zadala právnikom úlohu pripraviť podklady pre žiadosť. Spoločnosť môže požiadať Ústavný súd o preskúmanie personálnych rošád v dovolacom senáte do októbra.

Ilustračné foto na titulke - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Tipos

Diskusia (0 reakcií)