Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Top 5 TRENDU 10.7.2019

Do Chorvátska čoskoro s eurom. Rozhovor s primátorom Bratislavy, ktorý stopol Nesrovnalov projekt. Ako online shopy vyťahujú peniaze. Tisícka na dôchodku? Zabudnite. To najlepšie z dnešného Trendu.

10.07.2019, 18:27 | TREND.sk

  • Tlačiť
  • 0

Získať prístup k článkom na TREND

5. Východoeurópske krajiny milujú euro. Chorvátsko sa stane 21. členom eurozóny

Chorvátsko oficiálne odoslalo svoju žiadosť na prijatie do systému ERM-2, čo je prvé štádium vedúce k prijatiu eura. V roku 2023 by sa tak mohlo pripojiť k 19 krajinám eurozóny. Komisár EÚ pre ekonomiku hovorí o „hlase dôvery pre euro“. Napriek ekonomickým problémom spoločnej menovej únie euro ostáva veľkým lákadlom pre väčšinu východoeurópskych krajín.

Zdroj: flickr / jandiano | CC

4. Vallo zrušil rozhodnutie Nesrovnala a stopol projekt v Petržalke

Magistrát pod vedením starého primátora projekt povolil, nové vedenie ho nečakane stoplo. Pri povoľovacom konaní sa udiala nezvyčajná a málo vídaná vec. Primátor Bratislavy podpísal rozhodnutie, ktoré zrušilo potrebné povolenie pre projekt v bratislavskej Petržalke.

Pozemky, na ktorý mal vyrásť projekt Pri dunajských ramenáchZdroj: Google Street View

3. Vallo: Zmluva s Vassal EKO vyzerala, akoby Bratislavu niekto predal

V rozpočte síce nový bratislavský primátor Matúš Vallo našiel prebytok, no Bratislave ako mestu sa podľa neho veľmi dobre nedarí. Stačí sa pozrieť na to, v akom stave sú verejné priestory, hovorí. Je rád, že novú parkovaciu politiku podporili všetci poslanci, no aj naďalej chce pracovať na spájaní síl.

Matúš ValloZdroj: Maňo Štrauch

2. Kúpite aj to, čo nechcete. Akými manipuláciami z vás vyťahajú peniaze

Kupujte, tieto šaty sa rýchlo míňajú. Ak si ich nekúpite teraz, tak máte smolu. Aj takéto informácie nájdu zákazníci na niektorých vybraných online nákupných portáloch. Lákajú ľudí, aby rýchlo míňali svoje peniaze a niekedy, aby nakúpili aj to, čo vôbec nemali v pláne. Výskumníci sa pozreli na tisícky podobných online obchodov, aby zistili, koľko z nich používa podobné nekalé praktiky.

NakupovanieZdroj: Pexels.com

1. Aký najvyšší dôchodok môžete dostať od štátu? Tisícka je výnimočná

Priemerný dôchodok na konci minulého roka dosahoval 43,86 percenta priemernej mzdy. Ľudia, ktorí zarábajú nadpriemerne, sa však musia pripraviť na to, že ich dôchodok v porovnaní s tým, čo zarábali, môže byť výrazne nižší.

Získať prístup k článkom na TRENDE 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Top 5

Diskusia (0 reakcií)