Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Top 5 TRENDU (12. júl 2019)

Štát odpustí pri narodení dieťaťa z dlhu dve tisícky eur. Do fariem na Východe investuje po Kellnerovi aj právnik Krátky. Dostane Bratislava nový kultúrny priestor? Kde sa dá najlepšie najesť na severe Slovenska. Zamestnávatelia sa hnevajú. To najlepšie z dnešného webu TRENDU.

12.07.2019, 18:07 | TREND.sk

  • Tlačiť
  • 0

5. Zamestnávatelia sa hnevajú. Odbory ich ignorovali a stretli sa so Smerom

Do 15. júla majú zamestnávatelia a odborári čas dohodnúť sa, ako od januára porastie minimálna mzda. Vyzerá to tak, že ani tento rok žiadna dohoda nebude a o raste najnižších miezd rozhodne ministerstvo práce a vláda.

Odevná fabrika - ilustračné fotoZdroj: TASR

4. Kde sa dá najlepšie najesť na severe Slovenska

Pri cestách za chutným jedlom po Slovensku sa tento krát zastavíme na severe – teda v Žiline a okolí, Martine a Dolnom Kubíne.

TOP Restaurant - servírovanie ako alchýmiaZdroj: Jarmila Horváthová

3. Dostane Bratislava nový kultúrny priestor? Primátor Vallo sníva o novom PKO

Roky protestov a tvrdého boja za záchranu obľúbenej budovy s historickou hodnotou na brehu Dunaja v Bratislave vyšli navnivoč. Park kultúry a oddychu musel ustúpiť developerskému projektu, za ktorým stojí spoločnosť Cresco Group a J&T Real Estate. Výstavba sa mala začať ešte v marci tohto roka, zatiaľ sa na mieste nedeje nič.

PKO - aktuálny stavZdroj: SITA/Marián Peiger

2. Do fariem na Východe investuje po Kellnerovi aj právnik Krátky

Najbohatší Čech a miliardár Petr Kellner okrem finančných a hutníckych aktív roky ovláda ruský agrárny veľkopodnik RAV Agro, ktorý hospodári na vyše 160-tisíc hektároch pôdy. Veľkú investíciu do agrárnych veľkopodnikov na východ od Slovenska má teraz na dlani aj právnik a podnikateľ z Košíc Daniel Krátky, ktorý v minulosti figuroval v rôznych ostrých sporoch o podniky, no posledné roky hovorí, že mu ide hlavne o obojstranne výhodné partnerstvá s domácimi farmármi.

Daniel Krátky stojí aj za mliečnou farmou Bzovík, ktorú otváral vlani.Zdroj: TASR/Lenka Krošláková

1. Svadba ako cesta k úveru. Mladomanželské pôžičky sú späť

Štát odpustí pri narodení dieťaťa z dlhu dve tisícky eur.

Leto je bohaté na akcie

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Top 5

Diskusia (0 reakcií)