Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TOP 5 TRENDU (15. júl 2019)

15.07.2019, 16:48 | TREND.sk

Boj o hypotéky sa vyostruje. Krčma tretej cenovej vám zarobí lepšie než slušná reštaurácia. Slovensko vymiera. Ekonomika Nemecka má zlaté časy za sebou. Mám podnikať? Radšej sa zamestnám na úrade. Top TRENDU dnešného dňa.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Top 5

5. Mám podnikať? Radšej sa zamestnám na úrade

Slovenskej ekonomike sa darí, nezamestnanosť je rekordne nízka a, čo je podstatné z hľadiska skutočnej ekonomickej kondície krajiny, rastie aj celková zamestnanosť. V minulom roku malo reálnu prácu o jeden a pol percenta viac ľudí ako rok predtým. Vládne strany sa teda na predvolebných mítingoch budú mať čím chváliť. O niečo horšie však situácia vyzerá pri detailnejšom pohľade na štatistické čísla. Vyplýva z nich, že dávať ľuďom prácu je pre časť podnikateľov čoraz menej zaujímavé.

Zdroj: Maňo Štrauch

4. Zlé správy z Nemecka: Ekonomika má zlaté časy za sebou

Exportne orientovaná nemecká ekonomika má aktuálny problém, a to v automobilovom priemysle a strojárenstve. Väčšina expertov sa však domnieva, že pokles ich aktivity nebude taký silný ako počas finančnej krízy pred desiatimi rokmi.

Zdroj: Shutterstock.com

3. Slovensko vymiera. Prinesie to stagnáciu

Slovensko je podľa OSN na demografickom vrchole. Štruktúra jeho obyvateľstva je zlým znamením pre ďalší rast.

Zdroj: Zsolt Lukács

2. Krčma tretej cenovej vám zarobí lepšie než slušná reštaurácia

Viktor Meszáros je majiteľom kaviarne Café Štefánik v Ivanke pri Dunaji, ktorá láka nielen na kávu a koláčik, ale na zaujímavú identitu. Nájdete tam desiatky replík, ktoré odkazujú na generála Milana Rastislava Štefánika. V blízkosti tejto obce totiž v roku 1919 tragicky zahynul. V kaviarni nájdete repliku lietadla, v ktorom havaroval, jeho diplomatický pas i detskú hvezdáreň. Biznis s kávou robí V. Meszáros už dvanásť rokov a je príkladom toho, že úspešnú kaviareň možno prevádzkovať aj mimo veľkého mesta.

Viktor Meszároš, Café ŠtefánikZdroj: Maňo Štrauch

1. Boj o hypotéky sa vyostruje. Úroky idú pod jedno percento

Hoci ešte začiatkom tohto roka sa očakávalo, že na jeseň by mohli hypotéky zdražieť, dnes to vyzerá, že tento krok sa minimálne o rok odkladá. Banky navyše spúšťajú ďalšiu vlnu znižovania úrokov.

Leto je bohaté na akcie

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Top 5

Diskusia (0 reakcií)