Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tóth bude vo veci Kuciakovej vraždy svedčiť pod vlastným menom, stíhania sa nebojí

04.03.2019, 11:30 | Veronika Rajničová | TASR

Bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth sa rozhodol, že bude vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vypovedať pod svojim menom. Doteraz mal byť v pozícii utajeného svedka. Oznámil to vo videu, ktoré zverejnil na facebooku.

  • Tlačiť
  • 2

P. Tóth sa podľa jeho slov rozhodol pre tento krok preto, aby uľahčil situáciu orgánom činným v trestnom konaní. Výpoveď svedka má mať väčšiu váhu. Bývalý šéf kontrarozviedky vyhlásil že pomáha „zo všetkých síl, ako len dokáže.

Neprehliadnite

Prvýkrát vypovedal osem mesiacov po vražde J. Kuciaka, po tom, ako zadržali podozrivých. Denník N podotýka, že P. Tóth komunikoval so zadržanou Alenou Zsuzsovou a polícia by na to pravdepodobne prišla zo záznamov v jej mobile.

P. Tóth však tvrdí, že sa stíhania nebojí a išiel vypovedať preto, lebo „vražda nemôže ostať nepotrestaná.“ „Keby som si chcel veľmi uľahčiť život, mohol som dôkazy hodiť do Dunaja alebo ich spáliť, ale to nie je môj štýl,“ povedal vo videu.

Odmieta, že J. Kuciaka sledoval. Podľa jeho slov išlo o „paparazzovanie“, ktoré vykonal jeho známy a nemalo súvis s vraždou. J. Kuciaka mali fotiť v septembri minulého roka približne päť dní.

„Oveľa podstatnejší dôkaz v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka je zmena správania sa Aleny Zs. po zadržaní partie okolo obvineného Zoltána A. a spol.,“ skonštatoval s tým, že vtedy ju začal podozrievať a komunikáciu s ňou odstúpil orgánom činným v trestnom konaní.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ján Kuciak, Peter Tóth