Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tóth: Prokurátor Kováčik vynášal informácie Bödörovi

17.07.2019, 10:07 | TASR

Bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth mal vypovedať, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vynášal informácie nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Píše o tom portál Aktuality.sk.

  • Tlačiť
  • 11

P. Tóth figuruje ako svedok v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj v ďalších prípadoch. Aktuálne svedčí v prípade kauzy takzvaných motákov, ktoré mal obžalovaný a zároveň obvinený podnikateľ Marian Kočner posielať z väzenia svojmu známemu N. Bödörovi, aby mu cez vplyvných ľudí pomohol na slobodu.

„Keďže Bödör mal podľa Tótha blízko ku Kováčikovi, Kočner chcel vedieť, čo môže preňho tento prokurátor urobiť,“ napísali Aktuality.sk.

Neprehliadnite

Portál ďalej píše, že špeciálny prokurátor a N. Bödör majú podľa P. Tótha veľmi blízky vzťah. Pravidelne sa stretávajú a rozprávajú o mnohých veciach. P. Tóth podľa portálu spomína napríklad situáciu, keď podal bývalý člen SIS Pavol Forisch trestné oznámenie na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

„Keď bola osoba Pavol Forisch vypovedať na prokuratúre, kam doniesla aj nahrávku predstaviteľov Za slušné Slovensko, o ktorej si Forisch myslel, že dokazuje, že sú platení zo zahraničia, tak ju Bödör dostal od Kováčika do 24 hodín po Forischovej výpovedi,“ vypovedal P. Tóth.

D. Kováčik označil Tóthove vyjadrenia za nepravdivé. „Vždy som postupoval v súlade so zákonom, žiadnej nepovolanej osobe som neposkytol žiadne údaje z trestných vecí,“ reagoval pre Aktuality.sk.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Dušan Kováčik, Norbert Bödör, Peter Tóth