Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toxický Marián nakazil ďalšieho kamaráta

17.05.2019, 14:02 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Šef Smeru Robert Fico ostal bez svojho tajomníka. Viktor Stromček si nečakane zbalil kufor a verejnosť teraz diskutuje o tom, prečo. Dôvodom môže byť, že sa inšpiroval bývalým ministrom za Smer Jánom Počiatkom, ktorý sa prezieravo stiahol po voľbách z očí verejnosti a teraz má na rozdiel od Roberta Kaliňáka svätý pokoj.

  • Tlačiť
  • 10

Keď sa V. Stromček stal pred rokom „generálnym vybavovačom“ za Smer, chopil sa novej funkcie veľmi aktívne. Chodil do televíznych diskusií, obraňoval rodnú stranu na tlačových besedách. Ako sa začali objavovať informácie o prepojení rôznych osôb na Mariána Kočnera, stranícky tajomník stíchol.

Keď sa v uznesení o obvinení M. Kočnera objavil aj V. Stromček ako blízka osoba, hovorca Smeru to obhajoval slovami, že s M. Kočnerom neudržiava žiadny vzťah a určite by k nemu nikdy nešiel na raňajky ako kedysi Richard Sulík.

Usvedčujúci mobil

Kočnerov mobil však opäť prehovoril. V tomto prípade síce nešlo o vyše 400 esemesek, ktoré odpálili Petra Šufliarskeho, bývalého námestníka generálneho prokurátora, ale V. Stromček v nich prosí M. Kočnera, aby mu pomohol pri policajnom vyšetrovaní istého trestného činu. A potom mu srdečne ďakuje za ochotu.

Neprehliadnite

Bývalý generálny tajomník vysvetľuje, že už v roku 2015 po zrealizovaní projektu Land Rover oznámil, že z politiky chce odísť v roku 2018. Napokon ho vraj v Smere zlomili, aby odchod oddialil na obdobie po skončení prezidentských volieb. Všetky iné dôvody, o ktorých hovoria médiá, sú podľa V. Stromčeka čistými špekuláciami postavenými na vode.

Predseda Smeru R. Fico svojmu tajomníkovi poďakoval za množstvo dobre vykonanej práce, či už na úrovni štátnej alebo straníckej. Rovnako odmietol rôzne smiešne špekulácie o iných dôvodoch ukončenia politickej kariéry svojej pravej ruky. Novinári sa podľa neho opäť urputne snažia vyrobiť z úspešného životného príbehu kauzu, ktorá má uškodiť strane Smer.

Osobné motívy

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Jednou ranou, Kočner, Pellegrini