Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Online prenos z TREND konferencie Zdravotnícky manažment 2019

15.10.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

15.10.2019 | šumný parobok

Ako bude vyzerat stratifikacia, ked si ministerka nevie ustriehnut ani neurologicke oddelenia v Bratislave. Vyzera ze ich bude 5 s minimom operacii, vid pripad 15 rocneho chlapca z minuleho tyzdna.

16.10.2019 | Andrej_sk

Ak ma ministerka na vsetko striehnut, potom tu mame zbytocne platenych riaditelov, prednostov,...

16.10.2019 | šumný parobok

Je spravne mat 5 neurologickych oddeleni v Bratislave? Niekto na to dal peniaze.

16.10.2019 | Andrej_sk

Filozofovat ci je to malo alebo nie by dopadlo rovnako ako urcovanie poctu ambulancii na pocet obyvatelov, aby sa nasledne zistilo, ze matematicky je to pekne, ale v reale to nestaci, pripadne ludia musia dochadzat, kam im to trva aj poldna, A nedajboze ak spadovy lekar umrie ci sa odstahuje.
Ci je to vela ci nie, velmi pekne vyfiltruje stratifikacia nemocnic spolu s DRG.
Podla mojho nazoru, by roboty mali viac, ak by si niektori lekari neposielali pacientov aj do svojich sukromnych klinik mimo tychto oddeleni.

16.10.2019 | šumný parobok

Tak naco potom snivat o riadenej stratifikacii, ked "trh a niektori hraci" to vycistia.

17.10.2019 | Andrej_sk

Pretoze mame verejne statom riadene a dotovane zdravotnictvo.

15.10.2019 | king01

To je nadpis-pan autor cím budú ludia zdravší .....a potom treba štátne nemocnice sprivatizovať....zdravší človek -zohrávajú tu rôzne faktory:životný štýl,prevencia atd....to ,že sa sprivatizujú nemocnice a rovno Pente ,neznamená že Ludia budu zdravší..najvačší odborníci na zdravotnictva sa stretli na čele s Ciganikovou-rovno pochovať nemocnice....stratifikácia nič neriesi, doteraz všetci boli odbornici /z penty/ čo minister a ako to vyzera, ide to dole vodou.....

15.10.2019 | equilibriums

Treba nemocnice sprivatizovať - nuž čo by som len čakal na Trende patriacom Pente.

15.10.2019 | Darija

Penta môže byť len rada, pri nefunkčnom protimonopolnom úrade. Myslím, že má aj prívlastok národný. Takže v pohode.

16.10.2019 | Brano L.

Mne sa najviac páči, že pani ministerka hovorí o tom, že nemôžu byť všetky lieky zadarmo. Tak neviem, či to Trend len vytrhol z kontextu, ale tu už roky platí, že za lieky ľudia platia a to poriadne veľa. Len si pozrite štatistiky OECD a uvidíte, že Slováci si doplácajú na zdravotnú starostlivosť omnoho viac ako v niektorých iných krajinách.
A tento bonmot o tom, ako nás spasia súkromné nemocnice, to je fakt nonsens. Spasia len a len tých súkromných investorov, veď na Slovensku už roky funguje systém, ako sa "nekoncepčne" privatizovali najskôr dialýzy, laboratóriá, ktoré mali nastavené také platby za výkony, že v pohode majú zisky a nemocnice, ktoré sa toho zbavili, tie skolabovali, aby ich nakoniec odkúpili súkromníci. A čo títo súkromníci robia - snažia sa robiť menej rizikové výkony, najrizikovejšie nechávajú štátnym a univerzitným nemocniciach.
No a samozrejme toto je neuveriteľné, že vertikálna integrácia bola na Slovensku dovolená (poisťovne, lekárne, nemocnice atd.) , jedinú pravdu majú tí, čo hovoria, že je potrebný silný štát ako partner, len ako to chcú dosiahnuť, ak za vlády silnej strany Smer sa nič nerobilo, ako sa bude robiť, ak bude vláda fragmentovaná a ako vždy nebude "predvídateľné prostredie", keď nebude jasné, či odborníci a riadiaci pracovníci úradov budú hodnotení len na základe reálnych výsledkov a nie na základe politických kritérií. (čo sa robí na Slovensku 30 rokov).

16.10.2019 | Andrej_sk

Kde je DRG? Nejak sa po nom zlahla zem.

16.10.2019 | salamoon

"Keď mzdovú politiku nastavuje premiér alebo predseda parlamentu, nie je možné zaviesť mechanizmus odmeňovania na základe kvality," hovorí Róbert Hill, medicínsky riaditeľ ProCare a Svet zdravia.

brani snad Robertovi Hillovi niekto platit viac, ak zaroven z roka na rok vyplakavaju, ze chyba coraz viac sestier, lekarov, specialisitov ?