Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tretí koniec aerolínií v Maďarsku

22.10.2013, 05:30 | Ján Blažej

Maďarsko prichádza o ďalšiu leteckú spoločnosť. Solyom Hungarian Airways už uverejnili aj bombastický plán s päťdesiatimi lietadlami do troch rokov a linkami dokonca aj do severnej Ameriky a na Ďaleký východ a na letisku Ferenca Liszta v Budapešti predstavili svoj prvý lízovaný Boeing 737, ale z lietania nie je nič

  • Tlačiť
  • 0

Štart sa neuskutočnil ani v augusta, ani v septembri a nereálny je ďalší sľub na záver roka. Podľa informácií z maďarských médií 73 zamestnancov nedostalo vyplatenú septembrovú mzdu, lebo firma je insolventná.

Nepodarilo sa jej dotiahnuť do konca rokovania s avizovaným investorom z Ománu a navyše na verejnosť preniklo, že aerolinky ešte ani koncom septembra nemali skompletizovanú dokumentáciu na získanie štátneho prevádzkového povolenia, bez ktorého lietať nesmie.

Vlani vo februári skrachovali maďarské národné aerolínie Malév a tento rok ich mala nahradiť najskôr súkromná spoločnosť Hungarian World Airways, na jar však prestala s verejnosťou komunikovať.

Solyom mal na rozdiel od svojho predchodcu na pár týždňov aspoň lietadlo, ale skončí zrejme bez toho, že by odviezol jediného pasažiera.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)