Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trh má pod palcom pár reťazcov. Slovenskí dodávatelia sa nevedia presadiť

12.10.2018, 18:00 | TASR

Máme štyri alebo päť reťazcov, ktoré ovládajú 80 percent trhu a to spôsobilo, že slovenský dodávateľ, slovenský spracovateľ nemal možnosť sa v týchto reťazcoch presadiť za konkurenčnú cenu. Cena bola veľmi zlá pre našich poľnohospodárov. Uviedla to v piatok na tlačovej besede šéfka agrorezortu Gabriela Matečná (SNS) na tému obchodných reťazcov.

  • Tlačiť
  • 0

Celé roky bol podľa nej agrorezort finančne poddimenzovaný. K možnému odchodu niekoľkých reťazcov zo slovenského trhu uviedla, že sa neobáva pesimistických scenárov. Systém osobitného odvodu má podľa nej zabezpečiť, že peniaze sa opäť vrátia do rozpočtu ministerstva pôdohospodárstva a budú slúžiť na zvýšenie objemu slovenských produktov v obchodných reťazcoch.

Neprehliadnite

Ministerka zdôraznila, že reťazce v celej vertikále vyberajú najväčšie marže. Poznamenala, že nielen ona, ale aj programové vyhlásenie SNS hovorí o snahe získať peniaze do rezortu.

„Získať peniaze cez rozpočet a naozaj rokovania s ministrom financií Petrom Kažimírom (Smer-SD) sú ťažké, nie je možné,“ povedala G. Matečná s tým, že hľadali možnosti, ako dostať peniaze do kapitoly rezortu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gabriela Matečná, poľnohospodárstvo

Diskusia (0 reakcií)