Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnavský primátor Bročka: Mesto potrebuje zvýšiť dane

12.11.2019 | TASR

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

12.11.2019 | Truhlik999

Hm.
Takze fasisti uz vyliezaju z ukrytov

rekapitulacia:
Co ziska bezny volic, ak da hlas fasistovi?

* obmedzovanie slobody prejavu a potrebu autocenzury
* obmedzovanie slobody podnikania a vytvaranie vlastnych zakonov (napr. ze povolenie na stavbu sa vydava nie na zaklade platnej legislativy ale podla lubovole hlavneho fasistu).
* obmedzovanie slobody v uzivani vlastneho majetku (zakaz vjazdu do mesta, zrusenie pristupu do prevadzky autom pre zakaznikov..)
* obmedzovanie slobody ako zaobchadzat s vlastnym, uz zdanenym prijmom (zvysovanie dani).

Tesime sa na krasnu progresivnu buducnost.

12.11.2019 | Balt

Čo? Aké obmedzovanie slobody prejavu, slobody podnikania, užívania majetku?
Aký zákazd vjazdu do mesta? Kde vám zakázali vjazd do mesta? Ktorá radnica nevydáva stavebné povolenia podľa platnej legislatívy? (Ak to tak niekde je, obrátte sa na súd a vyhráte).

12.11.2019 | Don Quijote

Ty vyliezaš z úkrytu? Veď tu stále vystupuješ, ako Truhlík.

12.11.2019 | @@@

to je to čo som pisal pri inom teraz sa to len potvrdzuje ....opozicia tvrdila znižme danove zataženie ludi ludia budu mať viac ...ja som tvrdil viac nebudu mať lebo obratom im štat zoberie zas aby vykril straty

a toto je ukažka každy dobre vedel že to nakoniec takto skonči že ked štat bude znižovať danove a odvodve zataženie ludia dostanu par drobnych naviac aby mesta a obce kvoli vypadku začali vyberať z druhej strany viac takže nakoniec zas na to doplatia ludia a nič naviac neziskaju

a tu to nekonči lebo toto by si mnohi mali uvedomiť lebo opozične strany ako PS maju v programe zniženie dani a odvodov čiže zataženie prace ale na druhej strane chcu od ludi na dani z majetku vyberať viac čo nakoniec skonči tak že sa to najviac dotkne tych najchudobnejšich

takže načo je všetka ta šaškareň ???.....politici ktory sa tvaria že znižuju dane alebo že ich chcu znižiť a pritom na konci z toho ludia zas nič nemaju

12.11.2019 | Money

velmi správne píšete, každý by si mal všimnúť tento SIKOVNY TRIK !!!!
Môžme ho nazvať: Pozývam ťa na pivo, ale platiť budem tvojimi peniazmi.


strany ako PS maju v programe zniženie dani a odvodov čiže zataženie prace ale na druhej strane chcu od ludi na dani z majetku vyberať viac !!!!! Isto sa inšpirovali zlodejmi z OECD, ktorých nikto z občanov EU nevolil ale rady rozdávajú každému danovémú úradu členského štátu.


Napr v SR navrhujú zvýšenie daní z nehnuteľností, lebo ich máme nízke.


„V rámci OECD sme na chvoste, pokiaľ ide o výber tejto dane. Preto vidím priestor, aby sa daň z nehnuteľnosti zvyšovala a, naopak, aby sa ostatné dane primerane znižovali,“ dodáva analytik INEKO Matej Tunega. V minulosti Slovensku odporúčal zvýšiť dane z nehnuteľnosti aj Medzinárodný menový fond či Európska komisia.
https://www.etrend....

Strana spolu je garanciou, že takto okradnú občanov. Pán Miháľ už neraz dokázal, ako na jednej strane radil ako využiť zle naformulovaný zákon napr. pri sociálnej poistovni, a hned nato, ako sa stal ministrom zaviedol zrušenie všetkých dier. Cize pokiaľ ľudia kupovali kurzy a školenia, nebol problém zneužívať zákon.


12.11.2019 | Brano L.

Toto je blud.
Momentálne zvýšenie daní sa deje za vlády Smeru.
To, že mesto reaguje tak ako reaguje môže byť ťažko v dôsledku vlády PS, keďže to nevládne.
Sú len dve možnosti. Buď je mesto neschopné manažovať príjmy a výdavky alebo naozaj štát nedostatočne financuje mestá a ešte im na plecia hádže rôzne povinnosti bez akéhokoľvek finančného krytia.

13.11.2019 | LPB

+
Ak by DzN bola silno progresívna (pre chudobu a stred žiadna zmena), asi by sa nestalo to, že v Nemecku vlastní jedna firma desaťtisíce bytov. Alebo by sa tu nestavali také rozľahlé sklady, montovne, parkoviská... kryté celoročné zjazdovky.