Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnkov kamarát: Kočnera poznám, Haščáka sme Gorilou nevydierali

14.10.2019, 11:30 | © 2019 News and Media Holding

„Oszkár dostal nápad, že by sa to (nahrávka Gorily) dalo speňažiť,“ cituje bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku Denník N. Oszkár je Oszkár Bereczk, starosta obce Dolný Bar a TREND sa ho na nahrávku a jej obsah pýtal.

  • Tlačiť
  • 1

V pondelok ráno Denník N zverejnil časti zo 70-minútovej nahrávky rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom z mafiánskych zoznamov. M. Kočner na nej D. Trnkovi vyčíta, že sa pomocou nahrávky spisu Gorila pokúsil vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka. 

S D. Trnkom mal na vydieraní spolupracovať aj právnik Loránt Kósa a starosta obce Dolný Bar Oszkár Bereczk (na fotke). V rozhovore pre TREND O. Bereczk priznáva, že sa s D. Trnkom aj M. Kočnerom pozná, no popiera, že by niekedy plánoval J. Haščáka vydierať.


Poznáte sa s Dobroslavom Trnkom, chodievate spolu na ryby?

Ku mne chodí na ryby asi tritisíc ľudí, lebo máme najväčšie rybníky na Slovensku. Chodí tam nespočetné množstvo ľudí a nikto nemá zakázané tam chodiť. Keď k nám prídu nejaké významnejšie osobnosti, nemám problém s tým, aby som ich privítal. Pre mňa je každý človek rovnaký a ctím si ho.

Ako dlho sa poznáte s D. Trnkom?

Asi 20 rokov.

Ako ste sa zoznámili?

Zúčastňoval sa rôznych spoločenských udalostí a v minulosti som poskytoval tlmočnícke služby medzi Maďarskom a Slovenskom, ešte v čase, keď sa formovali medzištátne vzťahy. Tlmočil som a prekladal som rôzne veci a ako starosta som sa vyznal aj v samosprávach a ich zákonoch, takže preto som sa často vyskytol aj v rôznych štátnych inštitúciách.

Neprehliadnite

Rozprávali ste sa s D. Trnkom aj o jeho práci?

Tieto veci nikdy neboli oficiálne. Jasné, že sa človek porozpráva aj o osobných veciach, každý má nejaký názor, ale nejako sme nezachádzali do odborných vecí. On bol v týchto veciach opatrný a tieto veci, o ktorých sa dnes píše, nejaké údajné vydieranie, to hodnotím ako klamstvo a odmietam tieto tvrdenia.

Hovoril vám o konkrétnych veciach, ktorými sa v úrade zaoberá?

Ľutujem, ale nikdy nešiel do odborných vecí. To sa musíte pýtať jeho. Na tejto úrovni sme vo vzťahu neboli, kamarátstvo nie je o diskutovaní o veciach, ktoré sa týkajú štátnych záležitostí. Ja som do toho nikdy nikoho nenútil. Okolo mňa sa otočilo veľa rôznych ľudí, tak uvidíme, čo ďalšie sa ešte objaví v súvislosti s týmito takzvanými informáciami. Je to celé trochu čudné, ale musím sa s tým vysporiadať.

Spomenul vám niekedy D. Trnka nahrávku Gorily, vedeli ste o tom, že má niečo také k dispozícii?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Dobroslav Trnka, Gorila, Jaroslav Haščák, Marian Kočner, Penta