Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tropický raj a banány. Na Islande chystajú unikátny projekt

23.05.2019, 18:27 | Adrián Berecz | © 2019 News and Media Holding

Obrovské plochy voľného priestoru a prakticky nekonečná zásoba sopečného tepla sa javia istej islandskej spoločnosti ako skvelé predpoklady pre jej nový projekt, ktorý má pomôcť rozvinúť cestovný ruch a miestnym vytvoriť nové možnosti na trávenie voľného času – veľké vyhrievané kupoly na pestovanie exotických druhov ovocia či na zohrievanie sa počas zimných dní.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Island

Tamojšia spoločnosť Spor i sandinn chce využiť geotermálnu energiu na prevádzku troch obrovských sklenených kupol v hlavnom meste. Umiestniť ich chce do parku v Reykjavíku, pričom najväčšia kupola by mala dosahovať rozmery futbalového ihriska a mať šesť poschodí nad a pod zemou, píše agentúra Bloomberg.

Spoločne majú zaberať plochu 4 500 štvorcových metrov a budú simulovať tri rôzne klimatické podmienky. Najmenšiu kupolu plánujú používať ako agrárne laboratórium, slúžiť má aj ako trhovisko, obsahovať má tiež prednáškové miestnosti, reštauráciu či kaviareň.

Celoročné teplo

Zo zvyšných dvoch chcú vytvoriť tropický a stredozemný rezort, hostiť budú firemné mítingy či rôznorodé udalosti. V praxi teda môžu kupoly slúžiť ako miesta na pestovanie banánov či ako príjemne teplé rekreačné stredisko blízko Arktídy, kde si môžu miestni aj turisti oddýchnuť od neprívetivého islandského počasia.

Zdroj: Spor i sandinn

Projekt s názvom Aldin v hodnote 37 miliónov dolárov, ktorý má byť podľa slov spoločnosti „celoročným tropickým rajom v Arktíde“ v súčasnosti

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Island