Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trošková nemá bezpečnostnú previerku, informovala opozícia

28.02.2018, 12:18 | sch

Opoziční politici pred svojim stredajším protestom zvolali tlačovú konferenciu, na ktorej vyzývali na odchod Márie Troškovej a Viliama Jasaňa či odpolitizovanie polície. Odvolávali sa na informácie z článku Jána Kuciaka, zverejneného až po jeho smrti.

  • Tlačiť
  • 2

„Žiadame Roberta Fica, aby do utorka policajný prezident Tibor Gašpar a minister vnútra Robert Kaliňák neboli vo funkcii,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Dodal, že Robert Fico nesmie koordinovať vyšetrovanie.

Tisíce podpisov pod petíciou

Opozícia pripúšťa možnosť, že zvolá mimoriadnu schôdzu parlamentu, počas ktorej by požadovala odvolanie ministra vnútra.

Pod online petíciou za odstúpenie Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara, ktorú opozícia avizovala v utorok, bolo v stredu na poludnie už 12 188 podpisov.

„Mária Trošková nemá bezpečnostnú previerku druhého, tretieho alebo štvrtého stupňa,“ vyhlásil Ľubomír Galko z SaS.

Hovorí o masívnom zlyhaní Národného bezpečnostného úradu či Slovenskej informačnej služby, podľa neho Viliam Jasaň nemá nárok na najvyšší stupeň bezpečnostnej previerky.

Neprehliadnite

Existujú ďalšie spojenia

Igor Matovič zdôrazňoval, že V. Jasaň vedome previedol súkromnú bezpečnostnú službu na svojho syna, ktorý v nej podniká s talianskymi mafiánmi.

Tento exposlanec za Smer a v súčasnosti tajomník bezpečnostnej rady štátu je podľa slovenských médií prepojený na taliansku mafiu. Jeho bezpečnostná previerka je podľa Ľ. Galka otvorená.

Poslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová upozorňuje na ďalšie spojenia. Mária Trošková podľa nej previedla podiel, ktorý mala vo firme s A. Vadalom, na človeka, ktorého zatkli za podvody s DPH.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ján Kuciak, Mária Trošková, vražda Jána Kuciaka