Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump chce predložiť nové nariadenie ohľadom pravidiel imigrácie

11.02.2017, 14:54 | SITA

Americký prezident Donald Trump sa kvôli súdnemu zablokovaniu nariadenia, ktorým sa obmedzuje vstup cestujúcich z vybraných siedmich moslimských krajín a prisťahovalcov do USA, neobráti na Najvyšší súd USA.

  • Tlačiť
  • 0

Oznámil však, že má v úmysle predložiť „úplne nový text“ nariadenia. Pred novinármi na palube prezidentského špeciálu Air Force One Trump vyjadril ľútosť nad tým, že právne ťahanice okolo jeho nariadenia zaberajú toľko času, ale súčasne zopakoval, že „túto bitku vyhráme“.

Dodal, že nový výnos ohľadom imigrácie podpíše na budúci týždeň. Podľa neho nový dokument sa nebude veľmi líšiť od toho, ktorý tento týždeň zablokovali súdy.

Napriek tomu, že Trump i vysokopostavení úradníci Bieleho domu deklarovali, že nová administratíva nechce spor vyhrocovať a neobráti sa na najvyšší súd, personálny šéf Bieleho domu Reince Priebus to podľa agentúry Reuters v noci na sobotu pripustil ako jednu z možností.

„Akákoľvek možnosť zostáva v hre, vrátane odvolania sa (…) na najvyššom súde,“ uviedol R. Priebus.

Trump nariadením z 27. januára zakázal na 90 dní vstup do USA cestujúcim z Iránu, Iraku, Líbye, Somálska, Sudánu, Sýrie a Jemenu a tiež na 120 dní pozastavil utečenecký program – výnimkou sú utečenci zo Sýrie, ktorým zakázal vstup na neurčitý čas.

Trumpovo nariadenie minulý týždeň dočasne zablokoval federálny sudca v Seattli. Americká administratíva sa proti tomuto dočasnému zablokovaniu odvolala a kauzu riešil odvolací súd v San Franciscu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Donald Trump, imigrácia

Diskusia (0 reakcií)