Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump: dolár je silný a poškodzuje našich výrobcov

08.08.2019, 17:55 | TASR

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že dolár je príliš silný, čo poškodzuje výrobcov v USA. Takisto opätovne kritizoval americkú centrálnu banku (Fed) za to, že drží úrokové sadzby príliš vysoko.

  • Tlačiť
  • 0

To, že americký prezident oficiálne podporil slabý dolár, je neobvyklé. Trump porušil desaťročia trvajúce princípy americkej politiky, keď na Twitteri napísal: „Mohlo by sa zdať, že ako váš prezident budem nadšený veľmi silným dolárom. Nie som!“

Neprehliadnite

Americkí prezidenti sa zdržiavali vyhlásení, ktoré by mohli ovplyvniť devízový trh. Snaha prezidenta o oslabenie dolára je z hľadiska tradície neobvyklá.

Trump vyhlásil, že vysoká hodnota dolára v porovnaní s globálnymi konkurentmi poškodzuje americké koncerny, ktoré operujú globálne, ako sú Caterpillar, Boeing či John Deere. Americký prezident podobne ako mnohokrát v minulosti kritizoval Fed za príliš prísnu menovú politiku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Donald Trump

Diskusia (0 reakcií)