Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020, 19:30 | TASR

Americký prezident Donald Trump v utorok v Bielom dome predstavil mierový plán na riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu. Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu.

  • Tlačiť
  • 0

Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela, informovala BBC. „Izrael dnes urobil veľký krok smerom k mieru,“ povedal D. Trump.

Neprehliadnite

Plán nazval „historickou príležitosťou“, aby Palestínčania získali samostatný štát. Zdôraznil, že „to môže byť pre nich posledná príležitosť“, uviedla agentúra AFP.

Aktualizované o 21:15: Izraelský premiér Benjamin Netanjahu požiada v nedeľu svoj kabinet, aby schválil jeho plán na anexiu častí Západného brehu. Oznámil to v utorok Netanjahuov hovorca Jonathan Urich, informovala agentúra AP.

Podľa nej sa Urich takto vyjadril na Twitteri krátko po tom, čo americký prezident D. Trump na spoločnej tlačovej konferencii s izraelským premiérom v Bielom dome navrhol vznik palestínskeho štátu ako súčasť svojho mierového plánu pre Blízky východ.

Plán okrem iného predpokladá, že strategické údolie Jordánu a všetky izraelské osady budú pod izraelskou kontrolou, poznamenala AP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Donald Trump

Diskusia (0 reakcií)