Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump očakáva zníženie sadzieb, pokračuje v tlaku na Fed

19.07.2019, 20:02 | TASR

Prezident USA Donald Trump pokračuje v tlaku na vedenie americkej centrálnej banky, ktorého zasadnutie sa uskutoční o dva týždne.

  • Tlačiť
  • 0

Donald Trump, ktorý na šéfa Federálneho rezervného systému (Fed) Jeroma Powella za menovú politiku niekoľkokrát verejne zaútočil a dokonca skúmal možnosti jeho odvolania, skritizoval na sociálnej sieti Twitter vedenie banky za „chybné uvažovanie“ a zopakoval svoju predchádzajúcu požiadavku, aby Fed na najbližšom zasadnutí úrokové sadzby znížil.

Neprehliadnite

J. Powell už viackrát na Trumpove výzvy reagoval, že centrálna banka robí rozhodnutia nezávisle od trhov aj od Bieleho domu. Podľa analytikov však práve Trumpove kroky v oblasti obchodu a ich vplyv na ekonomiku nakoniec Fed dotlačia k tomu, aby sadzby znížil.

Šéf centrálnej banky to sám naznačil minulý týždeň počas vystúpenia v Kongrese. Ako uviedol, neistoty súvisiace s obchodnými konfliktami a v dôsledku spomaľujúcej sa ekonomiky pretrvávajú a aj naďalej negatívne vplývajú na vývoj ekonomiky USA. Zároveň dodal, že Fed bude konať tak, aby ekonomika pokračovala v raste.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Donald Trump, Fed, USA

Diskusia (0 reakcií)