Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump pogratuloval americkým vojakom za bombardovanie v Sýrii

08.04.2017, 19:03 | ČTK

Americký prezident Donald Trump v sobotu na Twitteri zablahoželal vojakom, ktorí sa podieľali na piatkovom údere Spojených štátov v Sýrii. USA aj svet podľa neho dobre reprezentovali.

  • Tlačiť
  • 3

D. Trump nariadil bombardovanie sýrskej leteckej základne po tom, čo z nej bol podľa Spojených štátov riadený utorkový útok chemickými zbraňami na mesto Chán Šajchún. Zahynulo pri ňom 80 ľudí.

Neprehliadnite

Washington pripisuje incident sýrskej vláde, Damask to popiera. Rusko proti americkému zásahu ostro protestovalo a vinu sýrskej vlády považuje za nepreukázanú.

„Blahoželám našim skvelým vojakom a vojačkám, že pri útoku v Sýrii tak dobre reprezentovali Spojené štáty a svet,“ napísal D. Trump vo svojom príspevku, ktorý o pár desiatok minút od zverejnenia získal 30-tisíc lajkov. Niektorí používatelia v komentároch kritizovali fakt, že USA podľa šéfa Bieleho domu konali v mene celého sveta.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Donald Trump, Sýria