Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump potvrdil, že od nedele začnú platiť nové clá na čínsky tovar

31.08.2019, 15:30 | TASR

Americký prezident Donald Trump v piatok (30. 8.) večer potvrdil, že od nedele (1. 9.) začnú platiť nová clá na čínske tovary.

  • Tlačiť
  • 0

Trump v piatok pred odchodom do víkendového prezidentského sídla Camp David povedal, že clá sú stále na programe. „Mnoho firiem už opustilo Čínu a mnoho ďalších odchádza,“ uviedol D. Trump bez toho, aby nejako podporil svoje tvrdenie.

Neprehliadnite

USA plánujú zaviesť clo vo výške 15 percent na čínske tovary v hodnote 300 miliárd USD (271,84 miliardy eur). Clá na niektoré tovary začnú platiť od nedele a clá na zvyšné tovary budú zavedené až v decembri. Trumpova administratíva sa totiž obávala negatívneho vplyvu na vianočnú nákupnú sezónu.

Čína v auguste oznámila odvetné clá na tovary z USA v hodnote 75 miliárd USD. To nahnevalo D. Trumpa, ktorý následne zvýšil nové clo z pôvodne plánovaných 10 percent na 15 percent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy clá, Donald Trump

Diskusia (0 reakcií)