Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump sa vysmial emotívnemu prejavu Thunbergovej: Pôsobí ako šťastné dievča

24.09.2019, 10:30 | TASR

Americký prezident Donald Trump sa v pondelok neskoro večer na Twitteri vysmial 16-ročnej environmentálnej aktivistke Grete Thunbergovej, ktorá predtým na klimatickom summite OSN v New Yorku pokarhala svetových lídrov, že nepodnikajú dostatočné kroky v boji proti klimatickej zmene a porušujú tak Dohovor o právach dieťaťa prijatý pred 30 rokmi.

  • Tlačiť
  • 35

„Ako sa opovažujete? Ocitli sme sa na prahu masového vymierania a napriek tomu jediné, o čom dokážete hovoriť, sú peniaze. Ste pre nás sklamaním,“ vytkla počas summitu švédska aktivistka svetovým lídrom. Informovala o tom agentúra AP.

Neprehliadnite

Šéf Bieleho domu reagoval na jej vyhlásenie v pondelok vo večerných hodinách tweetom, v ktorom napísal: „Pôsobí ako veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a krásnu budúcnosť. Je to také milé!“

G. Thunbergová v emotívnom prejave skritizovala správanie elít. „Ako sa opovažujete? Ukradli ste moje sny a moju mladosť,“ vyhlásila na pôde OSN v New Yorku.

D. Trump sa nakoniec napriek svojim skorším vyhláseniam na summite tiež na niekoľko minút ukázal. Osobitný vyslanec OSN pre klimatický summit Luis Alfonso de Alba označil krátku prítomnosť amerického prezidenta na summite za víťazstvo.

„Mať prezidenta USA v miestnosti je podľa mňa veľmi pozitívny signál,“ uviedol J. de Alba. Generálny tajomník OSN António Guterres v pondelok po skončení medzinárodného summitu oznámil, že 77 krajín (vrátane Slovenska) sa zaviazalo, že do roku 2050 dosiahne uhlíkovú neutralitu, hoci tieto krajiny spoločne vyprodukujú oveľa menej než polovicu celosvetových emisií oxidu uhličitého.

  • Tlačiť
  • 35

Tagy Donald Trump, Greta Thunbergová