Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump sa vyhráža, že zajatých bojovníkov IS prepustí na hraniciach Európy

20.09.2019, 20:08 | TASR

Americký prezident Donald Trump sa v piatok vyhrážal európskym krajinám, že na ich hraniciach vypustí bojovníkov teroristického hnutia Islamský štát (IS), ktorí sú momentálne zadržiavaní v Sýrii.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Trump

Podľa Trumpových slov je odhodlaný to urobiť za predpokladu, že si dané štáty sami neprevezmú svojich občanov, ktorí bojovali v radoch IS. Informovala o tom agentúra AFP.

Porazil som kalifát (IS)," zdôraznil D. Trump pred reportérmi v Oválnej pracovni Bieleho domu počas stretnutia s austrálskym premiérom Scottom Morrisonom. Šéf Bieleho domu v tejto súvislosti ďalej uviedol, že USA teraz majú tisíce vojenských zajatcov - bojovníkov IS", pričom žiadajú krajiny, z ktorých pochádzajú, európske krajiny", aby si ich prevzali.

Neprehliadnite

Tieto štáty to nateraz odmietajú urobiť. V určitom momente budem nútený im povedať: Prepáčte, ale buď si ich zoberiete, alebo ich pustíme, aby prišli k vašim hraniciam," povedal D. Trump s poukazom na Nemecko a Francúzsko.

Spojené štáty totiž podľa Trumpových slov nebudú tisíce a tisíce zajatých ľudí držať na základni Guantanamo Bay ďalších 50 rokov a míňať na nich miliardy a miliardy dolárov". Urobili sme Európe ohromnú láskavosť. Ak ich (zajatcov z IS) nechcú späť, dáme im ich pravdepodobne na hranice a potom si ich budú musieť sami pochytať," vyhlásil.

D. Trump podľa AFP týmto vyhlásením zopakoval svoje dávnejšie vyhrážky. Tie súvisia s tým, že medzi tisícami zajatých bojovníkov IS, ktorí sú momentálne držaní v preplnených zajateckých táboroch v Sýrii, je aj množstvo občanov európskych krajín.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Trump