Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump tlačí na Kanadu kvôli zmenám v dohode o voľnom obchode

31.08.2018, 21:00 | TASR

Prezident Donald Trump chce ešte v piatok poslať do Kongresu text novej dohody.

  • Tlačiť
  • 0

Delegácie Spojených štátov a Kanady pokračovali v piatok v ťažkých rokovaniach o zmenách v dohode o zóne voľného obchodu.

Šéfka kanadskej delegácie, ministerka zahraničných vecí Chrystia Freelandová sa stretla s americkým obchodným splnomocnencom Robertom Lighthizerom. Kanadská rozhlasová stanica CBC informovala, že hlavnou témou bolo poškodzovanie kanadských producentov mlieka americkými ochrannými clami.

Neprehliadnite

Vo štvrtok rokovali delegácie do neskorých nočných hodín. Kanada zostáva pod tlakom, lebo Spojené štáty a Mexiko sa už dohodli na zmenách v dohode o voľnom obchode z roku 1994.

Prezident Donald Trump chce ešte v piatok poslať do Kongresu text novej dohody s Kanadou. Dokument by mal byť len rámcový. Kongres by potom všetky jej podrobnosti mal dostať do 30 dní.

Prezident D. Trump bol vo štvrtok optimistom. „Predpokladám, že sa nachádzame krátko pred dosiahnutím dohody,“ uviedol. Šéf Bieleho domu predtým pohrozil, že ak nebude dohoda, znovu zvýši dovozné clo na autá vyrábané v Kanade a importované do USA.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy clá, Donald Trump, Kanada, USA

Diskusia (0 reakcií)