Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tržby padajú aj stávkovým kanceláriám. V kurze sú chrty, sumo a futbal v Arube

26.03.2020, 18:00 | Vladimír Maťo | © 2020 News and Media Holding

Športový svet sa v dôsledku hrozby koronavírusu zastavil. Ten stopil zisky nielen klubom a športovcom, ale aj stávkovým kanceláriám. V úpenlivej snahe zastaviť krkolomný prepad tržieb sa bookmakeri obzerajú aj po menej tradičných športoch. K tipovaniu v ťažkých časoch však treba pristupovať opatrne, varuje odborník. Samota a strach môžu viesť u patologických hráčov k recidíve.

  • Tlačiť
  • 1

Po iné roky patril marec u príjemcov stávok k tým obľúbenejším. Turnaj najlepších univerzitných basketbalových tímov, známy aj ako March Madness alebo „marcové šialenstvo“, patrí medzi stávkarmi k najatraktívnejším podujatiam.

Američania pri tejto príležitosti ročne vsadia viac ako 8,5 miliardy amerických dolárov. Tento rok sa však stávkové kancelárie so ziskom sezóny museli rozlúčiť predčasne. Tak, ako pre mnohé iné vrcholové súťaže, aj pre turnaj univerzitných basketbalistov znamená hrozba koronavírusu nekompromisné zrušenie.

Prepad tržieb zo dňa na deň

Zastavenie väčšiny hlavných športových podujatí zasiahlo stávkové spoločnosti na celom svete. Súčasná situácia má zásadný dopad na ich biznis. „Je to situácia, ktorá tu nikdy nebola. Vyhodnocujeme ju, ale zároveň hľadáme riešenia, aby sme sa s tým popasovali,“ priznáva PR manažér Jozef Petko zo stávkovej spoločnosti Niké.

Neprehliadnite

Prestížny športový magazín Sports Illustrated vyšiel tento týždeň na titulnej strane s fotografiou prázdneho hľadiska. Práve tak totiž aktuálne športoviská vyzerajú. Stretnutí je minimum a aj posledné dohrávané zápasy prebiehajú bez účasti divákov.

„Kým v silnej sezóne sme mali z hľadiska predzápasových stávok týždenne viac než 150-tisíc podujatí, teraz ich je približne 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy hazard, koronavírus, šport, stávkové kancelárie